Zrób to z książką! konkurs fotograficzny

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2018-03-11

Krośnieńska  Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym ph. „Zrób to z książką!”.

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie fotografii o treści zgodnej z tematem konkursu tj. przedstawiającą osobę/osoby z ulubioną książką np. w trakcie czytania lub w sytuacji powiązanej z tematyką książki i czytelnictwa - na tle krośnieńskich obiektów i/lub miejsc związanych z Krosnem lub powiatem krośnieńskim.

Konkurs jest organizowany z okazji Światowego Dnia Książki  i Praw Autorskich i ma na celu  promocję czytania; promowanie bibliotek, książek i czytelnictwa przy pomocy fotografii;  upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako środka wyrazu artystycznego.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie: szkół podstawowych kl. VII,  gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z  Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 zdjęcia wysyłając je na adres mailowy Organizatora: biblioteka@kbp.krosno.pl lub dostarczyć na płycie CD/DVD

do siedziby KBP.

Termin nadsyłania fotografii mija 9 kwietnia 2015 r., a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 23 kwietnia - w Światowym Dniu Książki.

Organizatorzy zachęcają do sięgnięcia po książkę i aparat i łączenie tych dwóch form aktywności. Być może książka stanie się inspiracją do czytania w nietypowych miejscach i promocji ulubionych zakątków Krosna lub regionu.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie KBP: www.kbp.krosno.pl w zakładce Aktualności.

 

Monika Machowicz