Zespół Cosmos i utwór "Kino"

Strona główna » Aktualności Dodano: 2021-07-16

Przedstawiamy Wam zespół cosmos – ich muzyka to totalny kosmos! Formacja Karola Kudrzyckiego i Mateusza Makowskiego prezentuje nowy utwór „Kino” – ich debiut pod skrzydłami wytwórni SP Records.

„Kino” to bardzo intymny kawałek, o miłosnym zabarwieniu. Subtelny, poetycki tekst podkreśla intrygujące brzmienie – oparte na charakterystycznym rytmie i brzmieniu gitar. Czynniki te sprawiają, że „Kino” jest utworem przepięknym, przepojonym wrażliwością, a nade wszystko – bardzo ciekawym. Duet cosmos zaprasza nas do kina, ale i do swojego świata – w którym popowe brzmienia łączą się z rockowym sznytem, gdzie delikatne, elektroniczne wibracje spotykają się z poetyckim tekstem. To zupełnie nowa jakość na polskiej scenie alternatywnej – posłuchajcie koniecznie! Piosence towarzyszy teledysk, eksponujący intymny charakter „Kina”. Wideo obejrzeć można na kanale YouTube wytwórni SP Records.

 

Cosmos to duet Karola Kudrzyckiego oraz Mateusza Makowskiego. Muzycy poruszają się w nurcie pop-rocka, choć w ich muzyce nie brakuje alternatywnych, funkowych i elektronicznych brzmień. Ich utwory – „Wyliczanka” i „Powieki” gościły na antenach wielu polskich rozgłośni radiowych, zespól ma na koncie także wspólne występy z takimi artystami, jak Paweł Domagała, Organek i O.S.T.R. Od roku 2020 współpracują z wytwórnią SP Records – wkrótce ukaże się ich debiutancki album.

Źródło: sprecords.com.pl