Zaproszenie na spotkanie z Agatą Zahuty

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2023-05-16

Wieczór z poezją Agaty Zahuty

Krośnieńska Biblioteka Publiczna oraz Grupa Poetycka „Krosno” zapraszają na wieczór z poezją Agaty Zahuty połączony z promocją debiutanckiego tomiku „Lemoniadowe deszcze”.

Oprawę muzyczną przygotował krośnianin, artysta, aktor i reżyser teatralny Jacek Buczyński.

Spotkanie odbędzie się 24 maja (środa) 2023 r. o godz. 17:00 w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie (ul. Wojska Polskiego 41).

Agata Zahuta, urodzona w 1972 r. we Frysztaku. Absolwentka I LO im. Króla S. Leszczyńskiego oraz Medycznego Studium Zawodowego w Jaśle. Pasjonatka starej fotografii. Autorka dwóch publikacji albumowych pt. Frysztak i okolice. Podróż ze starą fotografią cz. 1 i 2.

Zadebiutowała w Almanachu Poetyckim VI Polonijnych Spotkań Literacko-Artystycznych (2018). Publikowała wiersze w almanachu Pożegnanie lata pisarzy i artystów (2018), w miesięczniku Nasz Dom Rzeszów (2019, 2021) oraz w Antologii Krasno i okolice (2019). Należy do Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego w Krakowie.

Od pięciu lat właścicielka oficyny wydawniczej. W 2022 r. Wydawnictwo AGAZAH zostało nagrodzone Honorową Nagrodą Zarządu Związku Literatów Polskich oddział w Rzeszowie za promocję ambitnej poezji twórców z Podkarpacia.

Jako wydawca aktywnie wspiera wydarzenia kulturalne z cyklu Krośnieńskie Spotkania Literackie.

Źródło: kbp.krosno.pl