XVII Bytomska Jesień Literacka

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2023-12-06

XVII Bytomska Jesień Literacka (22-26 listopada)
To kilka wydarzeń, składających się na nietuzinkowe poetyckie święto.
 
Od 22 do 26 listopada 2023 zapraszamy miłośników poezji do Bytomia.
 
W ramach XVII Bytomskiej Jesieni Literackiej zapraszamy poetów – zawodowców oraz amatorów – do wzięcia udziału w XXVII Turniej Jednego Wiersza im. S. Horaka Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie drogą elektroniczną jednego oryginalnego utworu poetyckiego własnego autorstwa do dnia 8 listopada 2023 r. Laureatów konkursu poznamy 24 listopada (piątek) o godz. 17.00 w Pałacu w Miechowicach. Opłata wpisowa: 10 zł.
 
41 Bytomska Scena Recytatora  – to kolejna okazja do zaprezentowania szerszej publiczności swoich talentów. Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości noblistki – Wisławy Szymborskiej. Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada 2023 r. Zakwalifikowanych uczestników zaprosimy 22 listopada (środa) o godz. 16.00 do Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. Opłata wpisowa: 10 zł.
 
Spektakl „Wehikuł czasu Szymborskiej” - Teatru ERATO, działającego w MDK 1 w Bytomiu to przedstawienie taneczne inspirowane twórczością poetki, zawierające współczesny przekaz, czytelny dla osób w każdym wieku. Jest tak skonstruowany, aby pokazać wszechstronność i analityczny umysł autorki oraz jej wrażliwość na otaczający świat.
 
 
Na spektakl zapraszamy 23 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Bytomskim Centrum Kultury. Bilety:15 zł.
 
Finał, tegorocznej Jesieni Literackiej odbędzie się 26 listopada (niedziela), o godz. 17.00. Wydarzenie to „nieklasyczny” koncert poetycko-muzyczny obchodzącego w tym roku 60-te urodziny Wiesława Ciecieręgi. Jubileuszowy koncert jest również okazją do PREMIERY książki - „30 kwiatów”, czyli publikacji dokumentującej 30 lat istnienia Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach”. Udział gościnny w koncercie: Martyna Ciecieręga-Wilk, Eliza Ćwięczek, Nikola Kapuścińska i Koncertowa Orkiestra Dęta „Power of Winds” pod dyrekcją Klaudiusza Jani. Wydarzenie poprzedzi Gala wręczenia Medali Miasta Bytomia. Bilety:25 zł.
 
Źródło: becek.pl