Wystawa Żywiec

Strona główna » Nasz patronat medialny Dodano: 2014-05-08

Obraz ANDRZEJ BOROWSKI

 
OBRAZY Z KOLECJI ANDRZEJA BOROWSKIEGO
 

Z inicjatywy Andrzeja Borowskiego, malarza wysokiej klasy, zrodził się pomysł wskrzeszenia wśród mieszkańców regionu wrażliwości na piękno sztuki. Postanowił on zaprezentować kolekcje przedstawiającą twórczość 20 wybitnych Polskich malarzy współczesnych. Ponad 60 prac zostanie zaprezentowanych w miejscu szczególnym dla Żywiecczyzny – w Pałacu Rodziny Habsburgów.

Andrzej Borowski, pomimo swej wysokiej pozycji na Polskim rynku dzieł sztuki, jest osobą skromną. Nie potrzebuje rozgłosu, pragnie wyłącznie ażeby region z którego pochodzi, rósł siłę. Jego celem jest edukacja młodzieży, wielu z pośród mieszkańców nie stać na wyprawę do większego miasta na wystawę sztuki. Właśnie taka inicjatywa powinna skłonić inne osoby do walki z dysproporcjami społecznymi. Na postawione pytanie – dla czego nie zorganizować tak wybitnej wystawy w innym mieście, Andrzej Borowski odpowiedział – to miejsce jak i jego mieszkańcy zasługują na taki sam dostęp do kultury jak mieszkańcy innych dużych miast. To miejsce jest tego warte.

To właśnie taka inicjatywa, stworzona przez osobę prywatną, bez wykorzystania jakichkolwiek środków publicznych, stworzona z przekonania, że kultura i sztuka stanowią o tożsamości społeczeństwa lokalnego – jest z całą pewnością godna podziwu i winna być naśladowana w innych regionach kraju.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace artystów takich jak:

1.Grzegorz Bednarski

2.Kejstut Bereźnicki

3.Andrzej Borowski

4.Jacek Frąckiewicz

5.Wiktor Jędrzejak

6.Andrzej Kacperek

7.Tomasz Klimczyk

8.Paweł Kotowicz

9.Tomasz Krawczyk

10.Monika Krzakiewicz

11.Adam Marczukiewicz

12.Stanisław Mauś

13.Halina Nowicka

14.Józef Panfil

15.Ewa Pello

16.Artur Przebindowski

17.Alina Sibera

18.Katarzyna Szydłowska

19.Michał Świder

20.Joanna Trzcińska

 

Wystawa odbędzie się 8go maja 2015r. w Pałacu Rodziny Habsburgów. Oficjalne otwarcie wystawy na które serdecznie zapraszamy, planowane jest na godzinę 17.00.

 KULTURA I SZTUKA.PL  - został patronem medialnym wystawy