Wystawa prac duetu artystycznego Vistulart

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-06-03

Wystawa trwa w dniach 7-26 czerwca 2022.

Serdecznie zapraszamy na finisaż niezwykłej wystawy duetu artystycznego Vistulart - 26 czerwca 2022, godz. 17.00

 

 

O WYSTAWIE

Wystawa prac duetu artystycznego Vistulart
Pod nazwą Vistulart kryją się Dariusz Plutecki i Dagmara Świrska, warszawski duet artystyczny. W swojej pracy twórczej para koncentruje się na mało znanej, awangardowej technice fotorealistycznego, pełnokolorowego string-art'u.
Przy pomocy autorskich metod i narzędzi, para tworzy niekonwencjonalne prace, w których obraz wyłania się z plątaniny kilku kilometrów nici. Za całe formowanie obrazu odpowiedzialna jest tylko i wyłącznie nić, w różnych rodzajach, kolorach i grubościach. Artyści pracują bez użycia jakichkolwiek technik malarskich, nic nie jest malowane pod, ani na samych niciach.
Niezwykły sposób, w jaki odbiorca postrzega obraz również wpisuje się w nowatorski charakter tej odmiany string-art'u. Paradoksalnie, z im większej odległości patrzymy na obraz, tym więcej dostrzegamy detali. Odległość sprawia, że z pozornego chaosu krzyżujących się nici wyłania się coraz wyraźniejszy kształt.
Wśród prezentowanych na wystawie prac pojawią się obrazy inspirowane malarstwem wielkich artystów, królowej art déco, Tamary Łempickiej czy mistrza polskiego symbolizmu, Jacka Malczewskiego. Tematem większości prac jest człowiek, jednak artyści nieustannie poszukują nowych inspiracji i twórczych wyzwań, co zaowocowało zgoła odmiennym tematycznie cyklem prac, między innymi poświęconych motoryzacji.
Dariusz i Dagmara są jednymi z zaledwie kilku artystów na świecie, którzy zajmują się fotorealistycznym, pełnokolorowym string-art'em, twórczością z pogranicza nowych mediów i sztuki algorytmicznej.

 

Źródło: galeriastalowa.art