Wystawa prac Agnieszki Ziemiszewskiej

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2019-04-02

Experiments
Agnieszka Ziemiszewska | Plakaty

12—30 kwietnia 2019

otwarcie 12 kwietnia | 18:00

 

Dydo Poster Gallery

Kraków, Al. Focha 1 (dawny hotel Cracovia)

www.dydopostergallery.com

Godziny otwarcia galerii: od wtorku do soboty w godz.14:30-18:30

Wystawa zaprezentuje 50 plakatów autorstwa Agnieszki Ziemiszewskiej, powstałych w różnym czasie i miejscu. Rozmaite były powody zaprojektowania tych prac: festiwale, wystawy, sprawy bieżące i osobiste. Cechą wspólną plakatów jest tytułowy eksperyment.

Jak mówi sama autorka, „z eksperymentami w plakacie jest pewien kłopot. Oznacza wyjście z bezpiecznego, znanego rejonu. Może skutkować brakiem własnego, rozpoznawalnego stylu. Mimo to nieznane, które czasem bywa przecież ryzykowne, wydaje mi się niezwykle inspirujące. Sądzę, że w każdej pracy twórczej najważniejszy jest właśnie obszar eksperymentu. Bez niego nie ma postępu, ani rozwoju, ani przyszłości. Cieszę się tym, że nie wiem co powstanie jutro, że ciągle jest coś nowego przede mną. Za najważniejsze wartości sztuki uważam bezinteresowność i wolność: stan w którym możemy niczego nie zakładać, ani niczego nie wykluczać.”

Czy eksperyment będzie udany? Artystka zostawia ocenę odbiorcom.

 

Wernisaż odbędzie się w piątek, 12 kwietnia 2019 r. o godzinie 18:00 w Dydo Poster Gallery, przy al. Focha 1 w Krakowie.  Wystawa towarzysząca Cracow Art Week KRAKERS - projekcie promującym sztukę współczesną w Krakowie.


Agnieszka Ziemiszewska — absolwentka wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem) oraz wydziału Grafiki ASP w Warszawie, gdzie uzyskała stopień doktora. Zajmuje się projektowaniem graficznym, jest kuratorką i współorganizatorką wystaw oraz nauczycielem akademickim. Jest również aktywną uczestniczką wystaw i przeglądów projektowania graficznego w kraju i za granicą, laureatką wielu nagród i wyróżnień a także jurorką w krajowych i międzynarodowych konkursach projektowania graficznego. Prowadziła warsztaty i wykłady w Polsce, Francji, Bułgarii, Chinach i na Węgrzech. Obecnie zatrudniona na stanowisku adiunkta na Wydziale Sztuki Nowych Mediów PJATK w Warszawie. Jest autorką bloga o plakacie Poster/Blog. Mieszka w Łodzi. www.ziemi.art.pl

 

Więcej informacji:

https://dydopostergallery.com/jmsblog/zapowiedzi/55_experiments-agnieszka-ziemiszewska-plakaty

https://www.facebook.com/events/357745758289703/