Wystawa Dariusza Milińskiego "Pamiętnik ulicznika"

Strona główna » Polecamy Dodano: 2024-01-25

Galeria Polish Art&Design serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Dariusza Milińskiego pt. "Pamiętnik ulicznika", który odbędzie się 4 lutego o godz. 15 w Pałacu w Jabłonnie pod Warszawą.
 
Wystawa czynna jest codziennie do 18 lutego, w godzinach 12-18.
 
Budynek Oranżerii.
 
Wstęp wolny.
 
Pierwotnie wystawę Dariusza Milińskiego przygotowaliśmy na marzec 2020 roku z okazji 50-lecia pracy artystycznej Artysty. Niestety pandemia pokrzyżowała wiele planów w tym nasze i tydzień przed wernisażem został wprowadzony lockdown w całym kraju. W związku z tym ponowna możliwość prezentacji obrazów Darka Milińskiego bardzo nas cieszy i jesteśmy wdzięczni, że mimo upływu czterech lat artysta wciąż pragnie aby nasza galeria zaprezentowała Jego wyjątkowe obrazy. Radość jest tym większa, że obrazy na nasze wydarzenie przyjadą prosto z Zamku Krzyżackiego w Działdowie - z kończącej się tam wystawy.
 
Dariusz Miliński to wszechstronny artysta-plastyk. Uczestniczył w przeszło 250 wystawach indywidualnych i ponad 100 zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii i USA. Zajmuje się nie tylko malarstwem, jest również scenografem, aktorem i twórcą plakatów, w tym plakatu do filmu “Edi” i “Mój Nikifor”. Brał udział w kilkudziesięciu happeningach artystycznych i przedstawieniach teatralnych, również w roli reżysera. W 1995 roku założył grupę artystyczną „Pławna 9” z którą występował na wielu festiwalach teatru ulicznego, w tym na prestiżowej Malcie w Poznaniu. U podnóża Gór Izerskich, w miejscowości Pławna, Miliński stworzył wioskę artystyczną – swoisty teatr sztuki, w której sam tworzy i mieszka. Jest również pomysłodawcą i twórcą Zamku Śląskich Legend, Arki Noego w Pławnej oraz Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych. Organizuje plenery malarskie i szereg innych wydarzeń nie tylko artystycznych. Zdobył wiele nagród i wyróżnień a jego obrazy zasilają znamienite kolekcje prywatne i publiczne.
 
Źródło: polish-art.eu