Wystawa "WIELCY ARTYŚCI ESTARDY DLA MAZOWSZA 1945 – 2023"

Strona główna » Imprezy Dodano: 2024-06-18

26 czerwca 2024, godz. 18:00 
Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury
Ul. Jagiellońska 26
Warszawa
 
 
Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury oraz Związek Artystów Scen Polskich serdecznie zapraszają na wyjątkową wystawę poświęconą działalności artystycznej osób współpracujących z Estradą Wojewódzką i Stołeczną oraz Teatrem Ziemi Mazowieckiej w latach: 1945 – 1979, a także tym, którzy kontynuują ją do dziś. Wernisaż odbędzie się 26 czerwca 2024 r. o godz. 18:00 w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury przy ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do września 2024 r.
 
 
Autorzy wystawy – Zbigniew Rymarz i Jarosław Wojciechowski pragną przypomnieć o tych, którzy niestrudzenie krzewili kulturę w miejscach o ograniczonym dostępie do sztuki, a tym samym złożyć hołd w stronę piosenkarzy, śpiewaków, konferansjerów i parodystów, którzy przez lata kształtowali kulturalne oblicze Mazowsza. Wystawa przybliża sylwetki artystów, którzy występowali zarówno na scenach polskich teatrów, jak i w ramach działalności impresaryjnej, odwiedzając liczne miasteczka i wioski. Nie zabraknie wspomnień o zasłużonych, już zmarłych postaciach, które znacząco wpłynęły na kulturalne dziedzictwo regionu.
Podczas wystawy prezentowane będą biogramy artystyczne, zdjęcia, okładki programów oraz pamiątki z epoki, takie jak oryginalne autografy, elementy kostiumów, programy i fotografie. Wszystko to przybliży odwiedzającym niezwykłe historie ludzi, którzy tworzyli i promowali kulturę na Mazowszu. Zapraszamy na niezapomnianą podróż czasie do Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury.
 
Autorzy wystawy:
Zbigniew Rymarz 
Jarosław Wojciechowski
Członkowie Zarządu Sekcji Estrady ZASP (przewodnicząca Zarządu: Iwona Wujastyk)
 
Źódło: mteatr.pl