Wystawa: „Na krawędzi. Pogranicza porysunkowej przestrzeni”

Strona główna » Aktualności Dodano: 2021-12-14

Wystawa zaproszonych wykładowców z ASP Łódź, ASP Wrocław, ASP Gdańsk, ASP Poznań ASP Warszawa, ASP Kraków

 

 

 

Projekt zakłada stworzenie przestrzeni do zderzenia z sobą różnorakich postaw twórczych artystów rzeźbiarzy, zajmujących się w swojej praktyce artystycznej aktywnością rysunkową jako autonomiczną a zarazem wykraczającą poza ramy klasycznego rozumienia dyscypliny. Tytułowe pogranicza porysunkowej przestrzeni to w intencji projektu pole do działań badawczo-eksperymentalnych a zarazem próba indywidualnych re-definicji pojęcia rysunku w ujęciu zaproszonych do projektu Twórców.

„Porysunkowa przestrzeń” jest tu odwołaniem zarówno do oczekiwanego przekraczania granic rysunku czy może zbliżania się  do jej krawędzi a zarazem podkreśleniem, że zajmują się tym w głównej mierze rzeźbiarze, dla których przestrzeń jest pojęciem podstawowym.

Krawędź umownej przestrzeni rysunkowo-rzeźbiarskiego pogranicza jest bardzo umowna, bywa mglista i wymyka się jednoznacznym określeniom. Tym bardziej warto więc ponawiać próby jej znakowania, wytyczania czy odświeżania. Ten proces uaktualnianego twórczego namysłu to istotny czynnik aktywizacji i progresywnej siły współczesnej sztuki. To także cenny warunek artystycznej refleksji wspomagający świadomość artysty-badacza.

 

Wernisaż 17 grudnia 2021 (piątek) godz. 17.00
Giełda Papierów Wartościowych ul. Książeca 4 Warszawa.

 

Źródło: asp.krakow.pl