Wystawa "8DAY – EXIT CODE"

Strona główna » Aktualności Dodano: 2023-01-19

otwarcie: 20 stycznia (piątek), godz. 18:00

czas trwania wystawy: 20.01–05.02.2022 | sala główna
organizator: Galeria Sztuki BWA w Olsztynie
al. Marsz. J. Piłsudskiego 38
  www.bwa.olsztyn.pl

  https://www.facebook.com/olsztynbwa

 

 

 

KURATORZY:
IIlias Chatzichristodoulou / Elli – Anna Peristeraki / Tomasz Wendland / we współpracy z ADAF | ADAF – Athens Digital Art Festival

 

 

________

 

W ósmym dniu człowiek stworzył maszynę. Ale nie odpoczął.

 

„I ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił.”

 

Z pomocą technologii sztuka i twórczość artystyczna są wykorzystywane jako pośrednicy w komunikacji między niewyobrażalną, złożoną wiedzą naukową a człowiekiem. Promują badania i innowacje, zwiększając zainteresowanie odkrywaniem nowych rozwiązań. W ten sposób szersza publiczność wchodzi w kontakt z nauką i technologią, integrując je empirycznie i coraz lepiej się z nimi zapoznając.

Z drugiej strony, w miarę jak rozwój nauki i techniki drastycznie zmienia wszystkie dziedziny życia, czyniąc człowieka „potężnym twórcą”, sztuka i filozofia zaczynają kwestionować i krytykować sposób kontrolowania i posługiwania się tą władzą. Zaawansowany technologicznie świat nie jest ziemskim rajem; wręcz przeciwnie, może stwarzać wiele zagrożeń nawet dla swego twórcy, człowieka.

 

W związku z tym, w celu zbadania zarówno utopijnych, jak i dystopijnych poglądów na przyszłość sztuki, technologii i nauki, ADAF i 8 Mediations Biennale Polska zapraszają na wydarzenie z pokazami specjalnymi.

 

Ósmego dnia człowiek stworzył maszynę. Ale nie odpoczął.

Źródło: bwa.olsztyn.pl