Wieża Bubel - singiel promujący album zespołu Koniec Listopada

Strona główna » Aktualności Dodano: 2021-09-10

„Neocoaching” to trzeci album punkowego zespołu Koniec Listopada. Jest już dostępny zarówno w wersji fizycznej jak i cyfrowej (na wszystkich platformach streamingowych) a promuje go niezwyklenośny numer „Wieża Bubel”, który świetnie współgra ze zrobionym pod niego klipem.

Na bandcampowym profilu członkowie Końca Listopada piszę o sobie tak: Inspirują nas różne gatunki muzyczne. Po prostu próbujemy grać na instrumentach, krzyczeć coś do mikrofonów i czerpać z tego przyjemność. „Neococaching” to już trzecia wielka radość z ich tworzenia i grania, po dobrze przyjętych płytach „Maszyna do strzelania śliwkami” (2018) i „Moloch” (2019). Jak określają własną muzykę: Ciężko nas zaszufladkować. Sami siebie określamy jako melodyjny, dynamiczny rock z punkowym sznytem. Inspirują nas różne kapele od Lao che, Dezertera po The Offspring i Metalicę.

Płytę promuje numer o intrygującym i zabawnym tytule „Wieża Bubel”. To utwór o społeczeństwie XXI wieku, któremu niekontrolowany konsumpcjonizm przysłonił oczy. Media szukające sensacji, fake newsy i fala kakofonicznej dezinformacji, sprawiają że ludzie są podzieleni jak nigdy dotąd. Każdy z nas dorzuca swoją cegiełkę obojętności i hejtu do budowy wieży która prowadzi donikąd–tłumaczą jego znaczenie członkowie zespołu.

Do utworu powstał również teledysk. Tak muzycy Końca Listopada opowiadają o jego powstaniu: Videomiał być bardziej uzupełnieniem zarówno utworu jak i tekstu, niż jego ilustracją. Na klipie widzimy człowieka konsumującego czarną breję, popijając ją czarną cieczą. Z początku mu to smakuje, potem jest coraz ciężej a na końcu smutni panowie muszą mu "pomagać" jeść. Interpretować to można jako przesyt tym co się dzieje wokółnas oraz medialną papką i że nie jesteśmy w stanie się od tego całkowicie odciąć.

Zespół zaczyna właśnie mocną ofensywę w mediach i w social mediach dotyczącą Wieży Bubel, płyty, oraz kolejnych singli, które będą ją promowały. Dlatego mocno zachęcamy i polecamy śledzić Koniec Listopada!

FB https://www.facebook.com/KoniecListopada

INSTAGRAMhttps://www.instagram.com/konieclistopada/

YThttps://www.youtube.com/channel/UC6Tp6Lj2IZXsMhxYhhFw66w

SPOTIFY https://tinyurl.com/ne8upzwp

BANDCAMP https://konieclistopada.bandcamp.com

 

 

Źródło: akademiamm.pl