Wielkie talenty w Sosnowcu znów nagrodzone

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2018-06-14


Wielkie talenty w Sosnowcu znów nagrodzone

 

1 czerwca laureaci 16. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie", którego organizatorem jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, spotkali się w Wyższej Szkole Humanitas na uroczystej gali wręczenia nagród i wyróżnień.

 

„Tajemnice błękitnej planety", to temat tegorocznej edycji, która  po raz kolejny okazała się ogromnym sukcesem. Do organizatorów wpłynęło 2489 prac z całego świata, które zachwyciły jurorów, zawodowych plastyków, absolwentów renomowanych uczelni artystycznych. 16 edycja konkursu została zorganizowana pod honorowymi patronatami: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego,  Stowarzyszenia Polski Komitet Narodowy UNICEF oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

- Kreatywność młodych artystów jest wprost niesamowita! Oni są bardzo oryginalni i stylowi w swojej twórczości. Ich interpretacje hasła przewodniego są wybitnie dojrzałe. Naprawdę trudno było wybrać te najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej – przekonuje Mariusz Wnukowski, przewodniczący jury.

 

Gala skupiła ważne osobistości nie tylko z Polski. Wśród gości obecni byli m.in. Emilia Różycka - Naczelnik Wydziału Podstaw Programowych i Podręczników Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji Ministerstwa Edukacji  Narodowej w Warszawie prof. Marek Barański -  Pełnomocnik Prezydenta Miasta Sosnowca ds. Rewitalizacji i Integracji Społeczności Lokalnej oraz sosnowieccy radni: Danuta Gojna – Ucińska, Wanda Olko, Jan Bosak, Janusz Kubicki,  którzy od zawsze wspierają Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Nie zabrakło także uczestników i ich instruktorów, dzięki którym aula pękała w szwach.

 

Konkurs „Inne spojrzenie" od lat spełnia nie tylko cele dydaktyczne, lecz zachęca młodych ludzi do twórczej refleksji nad otaczającym światem.

 

- Mam nadzieję, że tegoroczna edycja przypomniała wszystkim uczestnikom, że to, jak wygląda Ziemia zależy, od nas samych i że wszyscy musimy dbać o naszą błękitną planetę. - mówi Elżbieta Skiba-Posikata, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

 

Laureaci otrzymali cenne i ciekawe nagrody od organizatorów, a także od partnerów oraz sponsorów: Fundacja PZU z siedzibą w Warszawie, Urząd Miejski w Sosnowcu, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Zachęta- Narodowa Galeria Sztuki, Firma AWMIG Sp. z o.o. w Sosnowcu, CDRL w Pianowie, Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Narodowe w Krakowie, Fundacja Wspierania Rozwoju Zasobów Ludzkich 'Nasze Zagłębie", Gigaland s.c. w Sosnowcu, Wydawnictwo Jaguar Warszawa, Puls Art – Edukacja Leśna, Legendia- Śląskie Wesołe Miasteczko, Lucky Mind, Let me Out Sp. z o.o, Auchan Polska, Ernest Kucała LaserCup w Sosnowcu oraz Diaxer – Druk i Serwis IT w Katowicach

 

Nie zabrakło także występów wokalnych w wykonaniu Idy Zielińskiej i Katarzyny Posikaty, które uświetniły wieczór.

 

- Szesnasta edycja już za nami. Za chwilę zaczniemy pracę nad kolejną, na którą już serdecznie zapraszam - podsumowuje dyrektor.

 

Lista laureatów i wyróżnionych dostępna jest na: http://www.innespojrzenie.sosnowiec.pl.

 

 

OPP nr 1 w Sosnowcu