WIELKIE MULTIMEDIALNE SHOW - Warszawa

Strona główna » Imprezy Dodano: 2016-05-02

Fot.Radek Zawadzki_Warszawskie Syreny

WIELKIE MULTIMEDIALNE SHOW NAD WISŁĄ

 

Feeria świateł i barw, fantastyczne animacje oraz niesamowita muzyka Jean Michel Jarre’a tworzą tegoroczny spektakl „Warszawskie syreny” w Multimedialnym Parku Fontann. Premierowy pokaz 1 maja podziwiało 25 tysięcy warszawiaków. Kolejna szansa już dziś i jutro, o godz. 21.30.

 

Stołeczna Estrada zadbała, by tegoroczna odsłona pokazów w Multimedialnym Parku Fontann nad Wisłą była wyjątkowa. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i spektakularnych atrakcji Warszawy po raz kolejny nie zawiodła spragnionych wrażeń mieszkańców i gości stolicy. Na Podzamczu zjawiło się ponad 25 tysięcy widzów by podziwiać projekcje na gigantycznym ekranie wodnym wzbogacone o zapierające dech w piersiach efekty pirotechniczne.
Prawie milion osób, warszawiaków i turystów odwiedziło Multimedialny Park Fontann w ubiegłym roku. Mam nadzieję, że w tym sezonie liczba widzów będzie równie imponująca – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia.

Motyw przewodni widowiska stanowi współczesna interpretacja najsłynniejszej warszawskiej legendy – o syrence. Dzięki animacjom Pawła Piotra Przybyła oglądamy nowoczesną opowieść o dzisiejszej stolicy i jej mieszkańcach. Widzimy współczesne syreny, czyli zaangażowane w życie miasta młode warszawianki.
Multimedialne show nawiązuje również do jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, pseudonim „Danuta”. Etnografka, poetka, autorka piosenki „Hej, chłopcy, bagnet na broń!”, uczestniczka Powstania Warszawskiego zginęła w pierwszych dniach zrywu. Przed wojną pozowała jako modelka prof. Ludwice Nitschowej, która stworzyła spiżowy pomnik warszawskiej syrenki do dziś stojący nad Wisłą. 

Muzyczna oprawa tegorocznego sezonu pokazów została przygotowana przez światowej sławy mistrza elektronicznych brzmień. Jean Michel Jarre  specjalnie z myślą o Warszawie wybrał ze swojego repertuaru najpopularniejsze i najbardziej rozpoznawalne kompozycje. Nad Wisłą usłyszeć można przekrój jego twórczości, od debiutanckiej płyty „Oxygene”, przez legendarne „Equinoxe” aż po ostatni album „Electronica Vol 1: The Time Machine”.

– Warszawa jest mi bardzo bliska – mówi Jean Michel Jarre. – To miasto wspaniale czerpie
ze swojej przeszłości jednocześnie nic nie tracąc z nowoczesności. Podziwiam sposób, w jaki historia wplata się tutaj w przyszłość. Energia, jaką czuje się w tym mieście, z pewnością wyróżnia je spośród innych europejskich stolic.

Moc muzyki Jean Michel Jarre’a można będzie poczuć nad Wisłą przez całe lato, we wszystkie kolejne piątki i soboty, aż do końca września. Wstęp wolny.

Warto również wspomnieć o specjalistach od programowania fontann i efektów, bez których Multimedialny Park Fontann by nie ruszył. To dzieło Łukasza Kamila Cisconia (OASE) i Basa Verstraelena (LIGHTLINE).

Kalendarz pokazów „Warszawskie syreny” w Multimedialnym Parku Fontann:
Pokazy premierowe: 1, 2, 3 maja, godz. 21.30
Kolejne weekendy do sierpnia: piątek-sobota, godz. 21.30
Weekendy wrześniowe: piątek-sobota, godz. 21


Źródło: Go  Culture. Komunikacja dla kultury

 

Poniżej Fot.Radek Zawadzki_Warszawskie Syreny