Wernisaż wystawy w Warszawie

Strona główna » Polecamy Dodano: 2016-09-07

 

 

„SEPTEMBER 11. World Trade Centre NOWY JORK — PRZED I PO” - zaproszenie na wernisaż wystawy fotografii Czesława Czaplińskiego w Galerii STALOWA w Warszawie 

 

 

 

GALERIA STALOWA zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Czesława Czaplińskiego

„SEPTEMBER 11. World Trade Centre NOWY JORK — PRZED I PO”

w dniu 9 września (piątek) 2016 w godz. 18:00-20:00

Wystawa trwa do 18 września 2016

 

„SEPTEMBER 11. World Trade Centre NOWY JORK — PRZED I PO” w Galerii STALOWA to wystawa światowej sławy fotografika Czesława Czaplińskiego, który wielokrotnie w swoich pracach zapisywał monumentalną, nowojorską architekturę. W latach 90. XX wieku rozpoczął gromadzenie materiałów do reportażu o budynkach World Trade Centre, fotografując je z różnych miejsc Nowego Jorku. Kiedy w 2001 wieże stały się celem zamachów terrorystycznych, kontynuował projekt tym razem obserwując jak Nowojorczycy odbudowują teren Ground Zero.

11-ego września 2016 roku przypada 15. rocznica zamachu terrorystycznego na World Trade Center. Pamiętając o tragedii całego świata zaprezentujemy fotografie Czesława Czaplińskiego, który za pomocą swoich prac przybliży Manhattan. Seria 20 fotografii opowiada o architekturze wież, dominujących w pejzażu miasta oraz zmianach jakie dokonały się po 2001 roku.

Honorowy Patronat nad wystawą objął Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Wojciech Zabłocki

 

Źródło: http://stalowa.art.pl/