Wernisaż Miłki Mazurek

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2018-05-17

Wernisaż Miłki Mazurek
27.05.2018 (niedziela) godz. 17:00
AIOLI inspired by Gdańsk

 

 

Gdańskie AIOLI zaprasza nie tylko na dobre jedzenie, spędzanie czasu w świetnej atmosferze, czy też spędzeniu wieczoru przy codziennej muzyce na żywo.
Jak głosi hasło #aioliciezadowoli – każdy znajdzie coś dla siebie.
Tym razem kantyna w gdańskim Wrzeszczu zaprasza na kulturalne wydarzenie jakim będzie wernisaż artystki Miłki Mazurek. Niedzielny wieczór 27 maja będzie ucztą dla wszystkich miłośników sztuki i designu.

 

#aiolifriends 27 maja 2018 godz. 17:00 to ważna data do wpisania w kalendarz!
W ostatnią niedzielę maja na pierwszym piętrze kantyny odbędzie się wernisaż wystawy Miłki Mazurek, absolwentki PLSP w Gdyni-Orłowie i ASP w Gdańsku.
Prywatnie szczęśliwej matki cudownego syna i żony cudownego męża. Córki wybitnej ekonomistki i ojca, który bez pędzla i farb nie wyobrażał sobie życia. Miłka odziedziczyła talent po zmarłym ojcu i wytrwałość po silnej kobiecie, jaką jest jej mama. A teraz czas na Was by zobaczyć jej prace – na industrialnych ścianach AIOLI.

Dodatkowo na wszystkich Gości biorących udział w wernisażu czeka loteria wizytówkowa w której do wygrania są: Obraz Miłki Mazurek, tatuaż wg wzoru Miłki wykonany w AIOLI ink oraz dwuosobowe zaproszenie na lunch.

Kilka słów o samej artystce.
"Rysuję od zawsze, chyba z maminego brzucha wyszłam już z ołówkiem w ręku. Od dziecka zużywałam tony kartek i tępiłam tysiące ołówków. Do dzisiaj w torbie noszę kartki, ołówki i cienkopisy, bo nie potrafię się z nimi rozstać, a rysować można przecież wszędzie. Eksperymentowałam z różnymi dziedzinami sztuki. Projektowałam ubrania dla jednej z gdańskich firm. Projektuje wnętrza. Jednak to te kreski i kropki, które pojawiają się na moich pracach tworząc wyjątkowe abstrakcje, dają mi prawdziwe uczucie radości i spełnienia w tym co robię. I o to chodzi- robić to co się kocha!! Moim znakiem rozpoznawczym są „dołeczki” na obu policzkach, które zagościły na stałe na mojej twarzy od tego, że bez przerwy się uśmiecham."

Prace Miłki można będzie oglądać w AIOLI, na pierwszym piętrze kantyny, do 28 czerwca.

 

Więcej informacji na Facebooku AIOLI inspired by Gdańsk
https://www.facebook.com/AIOLIxGDANSK/

 

Do zobaczenia w AIOLI
Partyzantów 6 / Gdańsk