Wernisaż Bartosza Czarneckiego w KIG

Strona główna » Polecamy Dodano: 2015-09-22

GALERIA STALOWA zaprasza na wernisaż wystawy

Bartosz Czarnecki - Malarstwo

w dniu 23 września 2015 o godz. 19.00
Siedziba Krajowej Izby Gospodarczej
ul. Trębacka 4, Warszawa

Wystawa trwa do 31 października 2015

 

VII Salonik Artystycznyw ramach Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej

W Gmachu Krajowej Izby Gospodarczej (ul. Trębacka 4, 00 - 074 Warszawa) Galeria STALOWA organizuje wystawę malarstwa Bartosza Czarneckiego.

W swoich obrazach i rysunkach Bartosz Czarnecki dąży do zobrazowania zjawiska, które nie jest jedynie prostym odtworzeniem rzeczywistości. Stosuje różne zabiegi malarskie, nieraz formalnie i technicznie odległe od siebie. Podyktowane jest to potrzebą przekonującego pokazania niektórych stanów jego umysłu, a ściślej – struktur pamięci. Dlatego stara się budować obraz za pomocą abstrakcyjnych form malarskich, których odpowiednie konfiguracje mogą sugerować nawiązania do świata przedstawiającego. Jednocześnie w procesie tworzenia skupia się na tym, aby najpierw widzialne były „abstrakcyjne” cechy malowidła, a następnie, poprzez nie - przedstawiające. Kolejność ta jest dla artysty bardzo ważna, stanowi bowiem, jego zdaniem, istotę malarstwa w ogóle, ponieważ tak dla Bartosza Czarneckiego funkcjonuje język malarstwa.
 

Wybrane prace Bartosza Czarneckiego będą prezentowane również na na 13. Warszawskich Targach Sztuki w dniach 9 - 11 października  2015 na stoisku Galerii STALOWA.

Adres: Arkady Kubickiego, Plac Zamkowy 4 / wjazd od ulicy Bugaj, Warszawa, Polska