Tubądzin Design Days 2016-Rzeszów

Strona główna » Polecamy Dodano: 2016-06-22

Grupa Tubądzin kontynuuje cykl pasjonujących spotkań z architektami i projektantami – Tubądzin Design Days 2016. Rzeszów był piątym miastem, do którego trafiło to wydarzenie, po Bukowinie Tatrzańskiej, Wrocławiu, Gdyni i Poznaniu. Jego współorganizatorem jest Dorota Koziara, jedna z najwybitniejszych polskich projektantek, artystek, autorka najnowszych kolekcji dla Grupy Tubądzin, które zostały

zaprezentowane w piątek wszystkim uczestnikom.

 

TDD 2016 odbyło się 17 czerwca 2016 roku w Rzeszowie w Salonie Łazienek BOZ. Spotkanie uświetnił występ artystyczny wiolonczelistki Agnieszki Kowalczyk oraz fotograficzny performance Macieja Mańkowskiego, który od siedemnastu lat współpracuje z Grupą Tubądzin.
Tubądzin Design Days 2016 to już trzecia edycja spotkań dla architektów, które organizuje Grupa Tubądzin – lider innowacji, jeden z największych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Rzeszów był piątym z kolei miastem, w którym miało miejsce wydarzenie. Do tej pory odbyły się spotkania w Bukowinie, Wrocławiu, Gdyni oraz Poznaniu. Swoim zasięgiem cykl obejmie również Białystok, Kraków i Warszawę.

Uczestnicy tegorocznej edycji poznali nowości produktowe i zobaczyli kolekcje płytek o nowych wymiarach 30x75 cm, wprowadzonych do portfolio marki Tubądzin tej wiosny.  Podczas „Pokazu Dużego Formatu”, czyli prezentacji płytek wielkoformatowych o wymiarach 1,2x2,4 m, prelegenci opowiedzieli o nowym projekcie inwestycyjnym realizowanym w Sieradzu. To powstająca nowoczesna fabryka płytek ceramicznych, w której produkowane będą właśnie wielkoformatowe płytki ceramiczne, poszerzające ofertę marki.
- Nowa fabryka w Sieradzu to nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o zdobienie płytek oraz wielość formatów, które będą tam produkowane. Od 30x60 do 120x240 cm. Możliwości duże i mam nadzieję, że w Państwa rękach ukaże się wyjątkowość tych produktów – mówił Prezes Grupy Tubądzin, Andrzej Ramel.

Wśród najnowszych kolekcji, zobaczyliśmy projekty Macieja Zienia. Projektant, od początku współpracy z marką Tubądzin, czyli roku 2009, stworzył sześć kolekcji, nawiązujących do światowych stolic. Swoją nową kolekcję przedstawiła również Dorota Koziara, jej tytuł to „Kolory Polski”, a będzie ona produkowana pod koniec 2016 roku w nowej fabryce firmy w Sieradzu.
Tubądzin Design Days, to cykl ściśle sprzężony z trwającym projektem Tubądzin Design Awards, niezwykłym konkursem, łączącym pasjonujące spotkania branżowe z elementami nieustannych inspiracji. Łączna pula nagród wynosi 200 000 zł i obejmuje m.in. Grand Prix 10 000 zł, publikacje w Elle Decoration, 10 wyjazdów na Salone del Mobile i warsztaty w Dorota Koziara Studio w Mediolanie.

 

Źródło: Biuro Prasowe Grupy Tubądzin