Trudny czas, trudne emocje... Ale dobra muzyka.

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2020-04-21

Trudny czas, trudne emocje... Ale dobra muzyka! Zespół Echa przedstawia nowość, stworzoną w czasach kwarantanny. Utwór "Przeżywanie" dotyczy przeżywania nie tylko kwarantanny, a towarzyszy mu niezwykły teledysk, korespondujący z konwencją zamknięcia w domu.

To ciekawy kawałek, nieco melancholijny, z subtelnym tekstem, choć towarzyszy mu bardzo ciekawy bit, nasuwający skojarzenia z muzyką lat 80. Utwór „Przeżywanie” stworzyliśmy w domu, już w trakcie kwarantanny. - opowiada Arek Tyda, autor tekstu. - Użyliśmy tego, co było pod ręką. Chcieliśmy opisać aktualną sytuację, nasz stan ducha. Naszym zajęciem jest teraz przeżywanie – w obu znaczeniach tego słowa. Zamykamy się w domach, żeby zdrowo przeżyć – nie zachorować, ale też przeżyć emocjonalnie każdą chwilę i ją docenić. 

Kawałkowi towarzyszy teledysk, stworzony techniką kolażu - z fragmentów filmików nagranych przez członków zespołu. Jako jego elementy posłużyły  jest on zapisem tego, co robimy w domu, jak nam ten czas mija - mówi Krzysztof Garbaciak, kompozytor "Przeżywania". - Nagrywaliśmy głównie przy pomocy telefonów. Zarówno piosenka, jak i klip oparte są na naszych kwarantannowych emocjach. Wpuszczamy słuchacza i widza do naszej głowy i naszych mieszkań.

Zespół ECHA istnieje od 2010 roku, wówczas jeszcze pod nazwą BEZSENSU. Grupa zdobyła liczne nagrody - m. in. w konkursie "Scena Machiny", "Letni Hit Machiny", a także w plebiscytach portali internetowych. Ich dwa poprzednie albumy, "Co tam myślisz" i "Wszyscy i nie tylko wszystko" zebrały pozytywne recenzje na łamach gazet i portali muzycznych, a zespół był gościem m. in. OFFensywy Piotra Stelmacha. Utwory z tych albumów gościły m. in. na antenie Trójki, Eski Rock. ECHA występowały na Open'er Festival, Slot Art Festival, Jarocin Festival, Hejfest, Warsaw Orlen Maraton, grali również liczne koncerty klubowe. Gościli także na koncertach takich grup jak Myslovitz, Happysad, Kult, Perfect, Strachy na Lachy oraz Meli Koteluk. Zespół wydał w 2019 roku album zatytułowany "Echa". Wydawnictwo to oferuje dojrzałe brzmienie indie z wpływami elektroniki i popu, co sprawia, że to jedna z ciekawszych propozycji polskiej alternatywy. Utwór promujący płytę, "Polska na supeł", gościł przez kilka tygodni na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.