6543210

Transsexdisco w utworze "Tropy| Transsexdisco w nowym utworze "Tropy"

Strona główna » Aktualności Dodano: 2021-04-19

Transsexdisco w nowym utworze uderzają celnie i energetycznie! Premierowy kawałek "Tropy" to nowa odsłona znanego olsztyńskiego zespołu, którego wokalistą jest Damian Lange, znany także z formacji Romantycy Lekkich Obyczajów.

„Tropy” to energetyczny, niesztampowy utwór stworzony przez olsztyński zespół Transsexdisco. Muzycy postanowili poeksperymentować, doceniając współczesne możliwości pracy studyjnej oraz łącząc rockowe instrumentarium z szerokim spektrum muzyki elektronicznej. Singiel „Tropy” to mocne brzmienie wygenerowane głównie z syntezatorów, z wyrazistym rytmem i mocnym uderzeniem. Rozbudowana warstwa muzyczna doskonale podsyca tekst, który, choć liryczny, wpada w ucho.

Piosence towarzyszy teledysk.

Transsexdisco to zespół z rockowym zacięciem, jednak w ich twórczości nie brakuje również popowych brzmień i elektronicznego klimatu. Zespół intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007, roku mając na swoim koncie trzy albumy studyjne (Ultrachemia, Transsexdisco. Surreal) wydane nakładem wytwórni SP Records. W roku 2021 ukaże się ich kolejny krążek, a "Tropy" to jego zapowiedź.

Źródło: S.P. Records