The Shipyard Downtown

Strona główna » Multimedia Dodano: 2017-07-28

Grupa The Shipyard powstała w 2011 roku w centrum Trójmiasta, ale szybko potem zaczęła wymykać się ku dalszym rewirom.
Napędza ich zapach morza i dźwięk giętej portowej stali. 

Choć debiutancki album „We Will Sea” (Nasiono Records), okrzyknięty płytą roku przez wielu dziennikarzy (między innymi Piotr Stelmach z Trójki), wykazywał ciągoty ku nowej fali i post-punkowemu sznytowi to obecnemu wcieleniu grupy najbliżej do ostrego i przebojowego gitarowego crossover.
The Shipyard odwiedzili szereg klubów oraz festiwali(m.in. OFF Festival 
W roku 2013 zdobyli Grand Prix na festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego. W roku 2014 ukazała się druga płyta zatytułowana "Water On Mars", z której singiel "So Much To Win" był grany w większości polskich niekomercyjnych stacji radiowych. 

"To z lekka anglocentryczne granie. Gdy pobrzmiewa w nim Ameryka, to tylko ta zabarwiona brytyjskim skrzywieniem - jeśli "Systematic Approach To Life" budzi skojarzenia z Trentem Reznorem, to tym współpracującym z Davidem Bowie. Za co najmniej połowę tych piosenek taki Brian Molko pewnie gotów byłby zabić." Robert Sankowski, Gazeta Wyborcza.

Jesienią 2015 ukaże się kolejna płyta zespołu, zawierająca w zdecydowanej większości utwory w języku polskim.

Skład zespołu tworzą muzycy znani z formacji takich jak Made In Poland, Sound Of Pixies, Heart & Soul, Vulgar czy Kiev Office.
W tej Stoczni wodowane są muzyczne torpedy na miarę 21 wieku. Ten zespół to prawdziwa koncertowa petarda, o czym można przekonać się tylko w jeden sposób - na żywo.

Rafał Jurewicz – Wokal, Klawisze
Michał Miegoń – Wokal, Gitara
Piotr Pawłowski – Bass, Klawisze
Michał Młyniec – Perkusja

http://theshipyard.pl/
http://theshipyard.bandcamp.com/
www.nasiono.net/theshipyard