Teatrze Ochoty: zapowiedź sezonu 2023/2024

Strona główna » Imprezy Dodano: 2023-09-27

Mniej i więcej. Chcemy mniej, potrzebujemy więcej. Chcemy mniej wysiłku, obciążenia, hałasu, rzeczy wokół, spraw do załatwienia, mniej płacić za prąd, za chleb, za przyjemności. Potrzebujemy więcej czasu dla siebie, spokoju ducha, ciszy, miejsca, powietrza, więcej zasobów.

W sezonie 2023/2024 Teatr Ochoty robi wszystko to, co zwykle: prezentuje premiery, gra spektakle własne i gościnne, prowadzi Ognisko Teatralne i działalność edukacyjną. Jednocześnie przyglądamy się naszej pracy i próbujemy znaleźć harmonię pomiędzy “chcemy” a “potrzebujemy”, między przyzwyczajeniem do tego, że “musi się dziać”, a poczuciem, że “więcej” już nigdy nie będzie “lepiej”.

 

Poznaj program Ogniska 2023/2024

Zajęcia w Ognisku zaczynają się w październiku i trwają do czerwca następnego roku. Pierwsze miesiące to czas na integrację grupy, ćwiczenia i zabawy teatralne, naukę nowych środków teatralnych oraz doskonalenie warsztatu aktorskiego. Następnie grupa przystępuje do realizacji spektaklu, by w pod koniec I semestru na Pokazach Półmetkowych zaprezentować pierwsze próby i szkice spektaklu przed pozostałymi uczestnikami zajęć Ogniska.

OGNISKO TEATRALNE

 
W tym duchu odbędzie się 11. Festiwal Kultury Bez Barier. Zorganizowany pod hasłem “Możesz mniej” będzie trwał tylko pięć dni (4-8 października 2023) i obejmie wydarzenia wybrane przez szeroki zespół osób zaangażowanych w Festiwal. Program będzie dostępny na stronie www.fkbb.pl od 27 września 2023.

11. Festiwal Kultury Bez Barier


– Nie chcemy wypalić się w dostępności – mówią organizatorzy i publiczność Festiwalu Kultury Bez Barier i wspólnie ogłaszają hasło nadchodzącej edycji: MOŻESZ mniej! 5-dniowy festiwal (4-8.10) będzie przestrzenią odpoczynku, wytchnienia i namysłu nad kondycją i potrzebami twórców i odbiorców dostępnej kultury.

WIĘCEJ O FKBB

 

30 września 2023 roku zapraszamy na Spektakl o śmieciach oparty na Książce o śmieciach Stanisława Łubieńskiego. Przedstawienie tworzy grupa osób wybranych w konkursie Polowanie na motyle/edycja dla młodych osób aktorskich 16-20 lat pod opieką reżyserki Judyty Berłowskiej, scenografki Joanny Załęskiej i kompozytora Sebastiana Świądra. Autorem scenariusza jest dramatopisarz Beniamin Bukowski, znany publiczności Ochoty ze spektaklu Triatlon (część Polowanie na motyle). 

 

 

 

 

Spektakl o śmieciach - premiera 30.09!

Spektakl na motywach Książki o śmieciach Stanisława Łubieńskiego jest esencją pracy młodej grupy twórców i twórczyń, wyłonionych w ramach tegorocznego Polowania na motyle – edycji dla młodych osób aktorskich.d

KUP BILET

18 listopada 2023 roku przejedziemy się Siódemką. SzÓs polskich królową. Spektakl na podstawie powieści Ziemowita Szczerka realizuje Rafał Szumski we współpracy ze scenografką Anną Rogóż, artystką multimedialną Marią Matyldą Wojciechowską, kompozytorem Patrykiem Szwichtenbergiem i choreografem Aleksandrem Kopańskim. Obsadę stanowi II Zespół Sezonowy Teatru Ochoty, czyli Agata Łabno, Martyna Czarnecka, Jan Litwinowicz, Filip Orliński i Konrad Żygadło.

 

 

 

 

Siódemka - premiera 18 listopada 2023!

„Siódemka. SzÓs Polskich Królowa” na podstawie powieści Ziemowita Szczerka to popkulturowe pomieszanie Gombrowicza z Konwickim i Mickiewiczem. Chciałoby się napisać, że „Siódemka. SzÓs Polskich Królowa” to spektakl drogi, ale zaraz wszyscy zaczną myśleć o budżecie produkcji, zamiast odnieść się do gatunkowego filmu drogi. Dlatego na rzecz „Siódemki, Szós Polskich Królowej” stworzyliśmy nowy gatunek, czyli spektakl jazdy. Jazdy po naszych fantazjach narodowych i kompleksach.df

KUP BILET

 
Pod koniec listopada wybierzemy III Sezonowy Zespół Aktorski. Osoby te będą pracować nad spektaklami z Igorem Gorzkowskim, Marcinem Wierzchowskim i Pawłem Aignerem. Pierwsza premiera 13 kwietnia 2024, pozostałe w sezonie 2024/2025.


W grudniu zapraszamy na galę IV edycji Nagrody im. Haliny Machulskiej, przyznawanej pedagogom i pedagożkom teatru, instruktorkom i instruktorom teatralnym – osobom, które pracują metodami teatralnymi z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w perspektywie wieloletniej, z dbałością o proces i rozwój jego uczestniczek i uczestników. Uroczystość będzie transmitowana online. 

Zgłoszenia do Nagrody im. Haliny Machulskiej 2023!


Zapraszamy do zgłoszeń w imieniu własnym, ale zachęcamy szczególnie uczestników grup, wychowanków, uczniów i uczennice, rodziców i opiekunów, wszystkie osoby współpracujące do zgłaszania swoich kandydatur. Nagroda jest szansą na uhonorowanie osób które spotkaliście na swojej artystycznej, teatralnej lub edukacyjnej drodze, które Was inspirują, pomagają stawiać pierwsze i kolejne kroki w świecie teatru.

Na zgłoszenia czekamy do 30 października 2023.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego

FORMULARZ

 
Poza szczególnymi wydarzeniami sezon 2023/2024 wypełnią spektakle repertuarowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także praca Ogniska Teatralnego, zakończona premierami spektakli w maju oraz Festiwalem Ogniska Teatralnego w czerwcu 2024. Sezon zakończymy Letnim Przeglądem Teatru Ochoty.

Źródło: teatrochoty.pl