Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza do Małopolskiego Ogrodu Sztuki

Strona główna » Aktualności Dodano: 2023-05-15

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza na comiesięczne wyjątkowe wydarzenia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

W najbliższy poniedziałek 15 maja, godz. 19:00 Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza na dedykowane Gustawowi Holoubkowi, „Przywrócone arcydzieła”. Film „Szpital przemienienia” Edwarda Żebrowskiego na podstawie prozy Stanisława Lema będzie można zobaczyć w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

Gośćmi Łukasza Maciejewskiego będą: Magdalena Zawadzka oraz Jan Holoubek.

Natomiast 22 maja, godz. 19:00 na Scenie MOS odbędzie się spotkanie ze wspaniałymi artystami. Scena otwarta – Improwizacje. Improwizacja 4. "Międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona wpływowi Stanisława Wyspiańskiego na środowiska polonijne w Mandżurii oraz szerokie zastosowanie tego i owego". Zaledwie godzinę przed występem, aktorzy otrzymują opis postaci, które następnie prezentują przed publicznością. Na najbliższym spotkaniu improwizować będą: Rafał Dziwisz, Renata Idzelytė, Samanta Pinaitytė, Wanda Skorny-Roszkowska, Karolis Maiskis, Maciej Kokot, Liudas Vyšniauskas, Tomasz Wysocki.

Otwieramy głowy. Na improwizacje. Na innych ludzi. Na to co nieznane, niewypróbowane. Na radość ze wspólnego bycia, rozmowy i odkrywania nowego. Na zdarzenie, które zdarzyć się może tylko ten jeden, jedyny raz.

SCENA OTWARTA to wspólny projekt Teatru im. Juliusza Słowackiego, grupy Impro Krk i Agaty Dudy-Gracz. Co miesiąc nowa grupa artystów. Co miesiąc nowe inspiracje. Nowy świat. Nowe dźwięki. A wszystko inspirowane twórczością Stanisława Wyspiańskiego.

YT: https://www.youtube.com/watch?v=harjzHy__JI

Więcej informacji: https://teatrwkrakowie.pl/spektakl/scena-otwarta-improwizacje-improwizacja-4

Serdecznie zapraszamy!

Bilety dostępne na: www.teatrwkrakowie.pl

Źródło: teatrwkrakowie.pl