Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-09-16

NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ W TEATRZE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KRAKOWIE

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie serdecznie zaprasza w najbliższym tygodniu na spektakle:

Oto kalendarium:

Na scenie MOS (ul. Rajska 12)

Od najbliższego czwartku do soboty (15, 16, 17 września) na Scenie MOS spektakl „Zimowla” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Aktorzy i aktorki Teatru w Krakowie przeniosą widzów do Cukrówki. Pozornie zwykłe miejsce, pełne małomiasteczkowych tęsknot, radości i problemów, nad którym unosi się aura tajemnicy i grozy. Co się tam naprawdę dzieje? Jakie sekrety skrywają żyjący w niej ludzie? I czy na pewno chcemy je odkrywać?

 

Wracamy także ze spektaklem „Spóźnione odwiedziny” w reżyserii Iwony Kempy. Od piątku do niedzieli (16, 17, 18 września) na Scenowidowni - Duża Scena. Zaczyna się trochę jak w Bogu mordu Yasminy Rezy: dwa małżeństwa spotykają się, by porozmawiać o problemie, który skłócił ich dzieci. Tym razem jednak nie będzie śmiesznie, bo i temat nie nastraja do żartów. Wykluczenie, hejt w internecie, wreszcie samobójstwo – to problemy, które porusza ten tekst i które rozpaliły pospektaklowe dyskusje wśród publiczności w Kanadzie czy na West Endzie. To spektakl ważny także w dzisiejszej Polsce.

We wrześniu w Teatrze w Krakowie można także będzie zobaczyć na Scenie Domu Machin spektakle: „O dwóch doktorach i jednej pacjentce, czyli seks, władza i medycyna” (reż. Maciej Wojtyszko), „Pani Bovary. Możliwa historia” (reż. Gosia Jakubowska Raczkowska), „Agamemnon” (reż. Szymon Kaczmarek). Na Scenowidowni - Duża Scena: ”Tajemnice wesela 1900” (reż. Magdalena Miklasz). Natomiast na Scenie MOS: „Jedzonko” (reż. Katarzyna Szyngiera) oraz „Balladyna” (reż. Paweł Świątek).

Teatr jest samorządową instytucją kultury, której organizatorem jest Województwo Małopolskie.

Aktualny repertuar oraz bilety dostępne na www.teatrwrkakowie.pl, a bieżące informacje można znaleźć także na stronie Teatru na Facebooku.

Źródło: teatrwkrakowie.pl