Teatr BARAKAH - Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-04-01

zapraszamy na pierwszą w 2022 roku premierę w Teatrze BARAKAH! Michał Telega reżyseruje u nas spektakl Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce.
 
Pokazy premierowe odbędą się 7 i 8 maja o 19:00. Gdyby ktoś z Państwa wtedy nie mógł, to kolejne będą 28 i 29 maja o 19:00. Prosimy uprzejmie o wcześniejsze potwierdzenie przybycia.
 
 

Teatr Kushnera jest teatrem doświadczenia.

Doświadczenie jest motorem dla dialogu.

Dialog to jedyna rzecz, która może uratować świat.

 

Do zespołu aktorskiego zaprosiliśmy ludzi, którzy rozpoczynają swoją artystyczną drogę. Mierzą się z codziennością miejsc, z których pochodzą, w których dorastali, i z których wyjechali w poszukiwaniu własnych marzeń. Tekst dramatu jest oparty na godzinach rozmów z nimi i skonfrontowany z ich osobistymi doświadczeniami.

 

To autorski, „fanowski” scenariusz wokół sztuki Tony’ego Kushnera, która wybuchała na scenie zawsze, gdy dla kraju i ludzi działo się coś ważnego. Ten nowy wybuch ma nowe znaczenie, bo tamte Anioły są już stare i nieaktualne, a nasze są młode i wynikają z chęci opowiedzenia o tym, jak to wszystko wygląda naprawdę. Tekst Kushnera jest tu tylko pretekstem. Jak to więc wygląda? Jest źle czy wręcz przeciwnie? Czy będziemy biadolić o wykluczeniu, wirusach i siedzeniu w szafie, czy może te szafy na starcie rozwalimy, by pokazać światu, jacy jesteśmy? Chcemy oczyścić rzeczywistość z narastającym od lat mitów i stereotypów, gdzieś mamy te wszystkie tradycje i to całe stygmatyzowanie. Oto nasza historia!

 

scenariusz i reżyseria: Michał Telega

muzyka: Piotr Korzeniak

choreografia: Piotr Mateusz Wach

obsada: Wojciech Kałuża, Michał Kłodnicki, Monika Kufel, Ana Nowicka, Marek Szajnar, Łukasz Szleszyński, Dawid Tas, Piotr Mateusz Wach

 

Linki do informacji i spektaklu, zdjęć, materiałów video i recenzji:

https://teatrbarakah.com/spektakle/anioly-w-ameryce-czyli-demony-w-polsce/

 

Data premiery: 7 maja 2022

BILETY

 

Zakup:

  • w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00
  • http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety/
  • przed spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca)

Rezerwacja:

  • rezerwacje@teatrbarakah.com
  • 12 397 80 47

Źródło: teatrbarakah.com