Tadeusz Burniewicz "Drzewostan" - BWA Olsztyn

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2023-10-27

otwarcie: 27 października (piątek), godz. 18:00
27 października – 26 listopada 2023 | sala kameralna


Tadeusz Burniewicz, to niezwykle istotna i ceniona postać na artystycznej mapie naszego regionu, czego potwierdzenie stanowi ta wystawa, będąca uhonorowanem jego zwycięstwa w XII Olsztyńskim Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta (2022).

Jako zdobywca Grand Prix artysta przedstawił dotąd nieznany szerszej publiczności obszar poszukiwań, tym samym obnażył bardzo osobisty wątek w twórczości oparty na własnych doświadczeniach, refleksji o życiu i przemijaniu, który materializuje się m.in. w pracach pt. „Moje drzewa”. Ten zespół stał się również przyczynkiem do dalszych poszukiwań nie tylko artystycznej formy, ale przede wszystkim sensu.

Tytułowy „drzewostan” w ujęciu Tadeusza Burniewicza, to tak naprawdę dwa słowa: „drzewo” – od którego wszystko się zaczyna, to ono na początku „ćwiczy” zręczność jego ręki – malarski warsztaty, po to, aby po prawie 50 latach mógł na nie spojrzeć inaczej, z inną wrażliwością oraz z poczuciem osiągnięcia pewnego „stanu” – wewnętrznej dojrzałości, aby to, co najbliższe, do tej pory pomijane, przelane zostało na papier.

Olsztyn, al. Marsz. J. Piłsudskiego 38

Źródło: bwa.olsztyn.pl