Świat Podarowany – kolejna wystawa w Rivierze Sztuki

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2022-09-16

Działająca od ponad czterech lat „Riviera Sztuki” już na stałe wpisała się w świadomości mieszkańców Trójmiasta. Projekt zainicjowany przez gdyńskie Centrum Riviera umożliwia lokalnym twórcom, fotografom czy malarzom, w pełni nieodpłatnie zaprezentować swoje prace w formie wystawy organizowanej w jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na mapie Gdyni.

 

 

W Rivierze Sztuki została zaprezentowana zupełnie nowa wystawa zatytułowana „Świat Podarowany”. Jej autorką jest Mariia Kamenska – ukrainka pochodząca z Kijowa, która już od siedmiu lat mieszka na stałe Trójmieście. Ekspozycja przedstawia zdjęcia wykonane w różnych miejscach na całym świecie. Fotografie mają na celu przypomnieć o tym, że świat jest darem, o który powinniśmy dbać oraz być wdzięcznym za to, że mamy możliwość patrzeć na jego piękno. Świat wokół nas co dnia daje nam inspiracje, energię i odpoczynek dla ducha i ciała.

Autorka swoją pasję do fotografii odkryła podczas długich spacerów plażą z Gdyni do Sopotu. Uwielbia pokazywać piękno ciemnoniebieskiego morza i pomarańczowych jesiennych lasów. Oprócz zdjęć pasjonują ją akwarela, dokładniej malowanie bogów hinduskich i tybetańskich, a także pisarstwo. Jej marzeniem jest wydanie książki w języku polskim.

Eskpozycja zatytułowana „Świat Podarowany” już jest dostępna dla wszystkich odwiedzających Centrum Riviera.

***

Riviera jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w północnej Polsce. Zlokalizowany w sercu Gdyni obiekt, zorganizowany w formie komfortowej ulicy handlowej, posiada jeden z najbogatszych zestawów najemców pośród wszystkich polskich galerii handlowych. Na 72 000 m2 powierzchni najmu swoje miejsce znalazło blisko 250 sklepów największych polskich i światowych marek, kilkadziesiąt lokali gastronomicznych, kawiarni i restauracji, sześciosalowe kino Helios, liczne place zabaw oraz centrum fitness Zdrofit. Riviera oddaje do dyspozycji klientów największy w Trójmieście bezpłatny parking, z blisko 2 500 miejscami parkingowymi i 300 miejscami dla rowerów. Więcej informacji: https://www.centrumriviera.pl/

Źródło: goodonepr.pl