Styczniowe spotkania autorskie w Bytomskim Centrum Kultury

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2023-01-19

26 stycznia (czwartek), godz. 18.00

Spotkanie autorskie - Vincent V. Severski, a właściwie Włodzimierz Sokołowski

 

Były pułkownik polskiego wywiadu i pisarz powieści sensacyjnych, który przez prawie 30 lat pracował jako oficer operacyjny i odbył kilkadziesiąt misji w prawie stu krajach. Odszedł ze służby w 2010 r. i zajął się pisaniem — bogate, wojskowe doświadczenie autora znajduje odzwierciedlenie w jego twórczości. Wydał dziewięć powieści m.in. „Nieśmiertelni”, „Plac Senacki 6PM”, „Nielegalni”, które rozeszły się w nakładzie prawie miliona egzemplarzy, a na podstawie jednej z nich, Canal + nakręcił serial.

Bilety w cenie 2 zł do nabycia w kasie oraz na stronie internetowej BECEKu.

 

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2hX7RoMkI

 

 

 

 

27 stycznia (piątek), godz.18:00

Historia jednego obrazu – Paweł Wróbel - Zdjęcie ślubne. Spotkanie ze sztuką

 

Miłośników sztuki, ciekawych odpowiedzi na pytanie, co kryje się w obrazach Pawła Wróbla, zapraszamy 27 stycznia (piątek), o godz. 18:00 na spotkanie wokół twórczości Artysty.

Paweł Wróbel  (1913-1984) to jeden z najbardziej rozpoznawanych śląskich artystów nieprofesjonalnych. Jego twórczość nawiązuje do świata, który na jego oczach zaczął zanikać, to pamiątki po Śląsku, które trudno  już dzisiaj znaleźć. Jego żywiołowe i niezwykle barwne scenki rodzajowe ukazują dzień powszedni i świąteczny mieszkańców górniczych osiedli. Podczas spotkania opowiemy o Artyście, jego twórczości oraz o obrazie „Zdjęcie ślubne”. Bilety w cenie 2 zł do nabycia w kasie oraz na stronie internetowej BECEKu.

 

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2iVnTWEnW

 

 

 

 

29 stycznia (niedziela), godz. 15:00

Spotkanie autorskie z Tomaszem Maracewiczem, autorem książki „Symbole naszych marzeń. Stulecie polskich żaglowców 1921-2021. Opowieść o statkach i kapitanach”

Zapraszamy na arcyciekawe spotkanie autorskie z Tomaszem Maracewiczem, autorem książki „Symbole naszych marzeń. Stulecie polskich żaglowców 1921-2021. Opowieść o statkach i kapitanach”. Autor to wieloletni instruktor harcerski, jeden z założycieli Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, a obecnie pierwszy oficer na żaglowcu „Dar Młodzieży”.

Podczas rozmowy z twórcą usłyszymy niezwykłą opowieść o wielkich marzeniach związanych z morskimi podbojami. Poznamy 100-letnią historię żeglugi - historię statków i kapitanów od pierwszych podróży „Lwowa” aż po żeglugę „w czasach zarazy”. Autor obficie korzysta ze swego niezwykłego daru opowiadania historii oraz oficerskiego doświadczenia, przeplata je anegdotami, ciekawostkami, biogramami. W książce nie brakuje też wysokiej jakości, często unikatowych ilustracji.

Uczta dla żeglarzy i miłośników morza. Zapraszamy na spotkanie!

Wkrótce wejściówki na spotkanie do odbioru w kasie BECEKu.

Na spotkanie zaprasza Stowarzyszenie Mybytomianie.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2dNFxzYJZ

Źródło: becek.pl