Styczeń 2023 w Bytomskim Centrum Kultury

Strona główna » Aktualności Dodano: 2023-01-05

05 stycznia (czwartek), godz. 18.30

Spektakl komediowy „Kiedy kota nie ma”

„Kiedy kota nie ma...” - to myszy harcują.... ale zawsze istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie! A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej znakomitej brytyjskiej komedii sytuacyjnej, może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli. Miejsce: sala ToTu, bilety: 90-130 zł.

08 stycznia (niedziela), godz. 17.00

Młodzieżowy Koncert Noworoczny

Zapraszamy na piękny, pełen wzruszeń i uśmiechów Koncert Noworoczny. Na scenie BECEKu zaprezentują się niezwykle zdolni wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. Na widzów czekają występy zespołów muzycznych, rytmicznych i tanecznych, jak również występy solistów i duety. Do tego piękna scenografia i niezwykłe aranże muzyczne. Miejsce: sala ToTu. Wejściówki do odbioru w siedzibie MDK nr 1.

11 stycznia (środa), godz. 17.30

BAŚKA – Drama jako forma arteterapii II

Warsztaty improwizacji wokół fikcyjnych zdarzeń i sytuacji, by uczyć się rozwiązywania konfliktów życiowych, odkrywania swoich możliwości. Drama stosowana jest do uzyskania zamierzonych celów terapeutycznych, np. radzenie sobie ze stresem, zmniejszenie lub całkowite usunięcie lęku, poprawa umiejętności komunikowania się, integracja czy rozwój osobowości. W trakcie spotkanie zapoznamy się z różnymi formami Dramy i przeprowadzimy kilka ćwiczeń, które pozwolą nam odkryć własną kreatywność. Miejsce: sala Pauza, bilety: 10 zł.

12 stycznia (czwartek), godz. 17.00

BAŚKA – tańce w rytmie Karnawału

Wspólnie z doświadczonym instruktorem ze Śląskiej Szkoły Tańca rozruszamy swoje ciała, dając się ponieść energetycznej muzyce latino. Miejsce: sala Akwarium, bilety: 10 zł.

 

13 stycznia (piątek), godz. 19.00

Noworoczna Gala - Koncert Wiedeński

Podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, wypełnionego dźwiękami najpiękniejszych arii, duetów, walce oraz polek Johanna Straussa. Wybitne kompozycje w wykonaniu Woytek Mrozek Orchestra oraz międzynarodowej klasy solistów sceny operetkowej, operowej i musicalowej. Niespodzianką wieczoru będzie występ Artura Banaszkiewicza - wybitny skrzypek, kompozytor i aranżer wcieli się w postać Johanna Straussa. Miejsce: sala ToTu, bilety: 100-140 zł.

16-27 stycznia 2023

FERIADA

16-20 stycznia, godz. 10.00-11.00

Aktywności dla maluszków

Warsztaty muzyczne (od 0 do 2 lat), które są zaproszeniem do śpiewania, wplatania muzyki w zabawę i wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Towarzyszące temu ruch, bliski kontakt i dotyk mają na celu wzmocnić więź opiekuna i malucha. Miejsce: sala Pauza, bilety: 15 zł (na każdy dzień warsztatów).

16-20 stycznia, godz. 10.00-13.00

Feriada Dookoła Świata

Odwiedzimy 5 kontynentów, poznamy kulturę i zwyczaje danego regionu. Na uczestników codziennie czekają nowe wyzwania: plastyczne, taneczne, ruchowe i teatralne. Bilety: 20 zł (za każdy dzień warsztatów), wiek: 6-9 lat.

16-20 stycznia, godz. 10.00-14.00

Karnawał w Becekowym Rio

W programie: szycie karnowałowych strojów, tworzenie instrumentów, zajęcia taneczne w szalonym, karnawałowym klimacie. Finałem warsztatów będzie mini parada w stylu Rio wokół Bytomskiego Centrum Kultury. Bilety: 100 zł (cały tydzień), wiek: 10-14 lat.

 

16-20 stycznia, godz. 16.00-19.00

Feriadowy Pokój Gier

Rozgrywki na wysokim poziomie, atrakcyjne gry, nauka radzenia sobie z emocjami. Tak, to wszystko dzięki planszom, pionkom i kostce! Bilety: 5 zł (za każdy dzień), wiek: 8+.

Aktywności dla maluszków:

23-27 stycznia, godz. 10.00-11.00

Sensoplastyka

To plastyczne zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności u dzieci. Miejsce: sala Ambasada, bilety: 15 zł (na każdy dzień warsztatów), wiek: 3-5 lat.

23-27 stycznia, godz. 11.30-12.30

Zajęcia sportowe, ogólnorozwojowe z piłką nożną

Dzieci pod okiem zawodowego piłkarza będą uczestniczyć w ogólnorozwojowych zabawach z piłką nożną w roli głównej. Przy ciekawych aktywnościach nauczą się współzawodnictwa, podstaw sportowego zachowania i pracy w grupie. Miejsce: sala Ambasada, bilety: 15 zł (na każdy dzień warsztatów), wiek: 3-4 lat.

Dla nieco starszych:

23-27 stycznia, godz. 10.00-13.00

Narnia w Beceku

Zapraszamy do magicznego świata Narnii! Na uczestników będzie czekać zaczarowana szafa, poszukiwania z zagadkami, warsztaty plastyczne i rycerskie. Nie możemy zdradzić zbyt wiele, gdyż nie chcemy zepsuć zabawy. Bilety: 100 zł (cały tydzień), wiek: 7-12 lat.

 

23-27 stycznia, godz. 10.00-13.00

Warsztaty interdyscyplinarne „Głos z szafy”

Zajęcia z muzykami, aktorami, logopedą i radiowcem, podczas których powstanie słuchowisko „Głos z szafy”. Dowiemy się m.in. w jaki sposób pracować z dźwiękami, aby oddać nastrój i emocje oraz jak używając tylko dźwięku stworzyć widowisko. Bilety: 100 zł (cały tydzień), wiek: 10-15 lat.

28 stycznia, godz. 12.00

Spektakl „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i Stara Szafa”

Międzypokoleniowa, familijna propozycja Teatru Pinokio z Łodzi. Twórcy spektaklu wykorzystują wielość kluczy interpretacyjnych książki C.S. Lewisa, a Piotr, Zuzanna, Edmund, Łucja, Tumnus i Aslan stają się dla odbiorców przedstawienia swoistymi przewodnikami po mechanizmach rządzących światem – nie tylko tym magicznie ukrytym za szafą. Miejsce: sala ToTu, bilety: 40 – 50 zł, wiek: 7+.

20 stycznia (piątek), godz. 17.00

BAŚKA piwowarka: Dzień Porteru Bałtyckiego

Od 2016 r. w trzeci weekend stycznia świętujemy Dzień Porteru Bałtyckiego – skarbu polskiego piwowarstwa. Poznamy historię tego stylu piwnego, składniki, z jakich jest zrobiony i tajniki procesu produkcji. Będziemy degustować różne odmiany Porteru, a także rozmaite wariacje na jego temat. Miejsce: sala Pauza, bilety: 20zł.

 

20 stycznia (piątek), godz. 17.00

BAŚKA: Więcej lat, to więcej życia

 

Zajęcia ruchowe/taneczne dla osób 50+, które chcą pielęgnować w sobie młodość, wyobraźnię i zdrowie. Uczestnicy zajęć poznają różne zasady poruszania się. Będą improwizować i stworzą własne wariacje taneczne. Miejsce: sala Akwarium, bilety: 5zł.

 

 

 

21 stycznia (sobota), godz. 16.00

Gala Szlag Listy Radia Silesia

Podczas Gali zostanie wręczony laur hitu roku Radia Silesia. W wydarzeniu wezmą udział m.in. Toby z Monachium, Maszkety, Bogdan Szymańczak, Karolina Trela, Szromik, Travers czy Arkadia Band. Miejsce: sala ToTu, bilety: 70-80 zł.

26 stycznia (czwartek), godz. 17.30

BAŚKA: domowe spa i relaks

Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie stworzą mydełka i kule do kąpieli, które wykorzystać można w domowym zaciszu. Warsztaty zakończą się ćwiczeniami relaksacyjnymi. Miejsce: sala Antresola, bilety: 10 zł.

26 stycznia (czwartek), godz. 18.00

Spotkanie autorskie z Vincentem V. Severskim

Vincent V. Severski, a właściwie Włodzimierz Sokołowski to były pułkownik polskiego wywiadu i pisarz powieści sensacyjnych, który przez prawie 30 lat pracował jako oficer operacyjny i odbył kilkadziesiąt misji w prawie stu krajach. Po odejściu ze służby w 2010 r. zajął się pisaniem. Od tego momentu wydał dziewięć powieści m.in. Nieśmiertelni, Plac Senacki 6PM, Nielegalni, które rozeszły się w nakładzie prawie miliona egzemplarzy. Na podstawie jednej z nich Canal + nakręcił serial. Bogate, wojskowe doświadczenie autora znajduje odzwierciedlenie w jego twórczości. Miejsce: sala Akwarium, bilety: 2 zł.

27 stycznia (piątek), o godz. 18:00

Historia jednego obrazu - Paweł Wróbel „Zdjęcie ślubne”

Miłośników sztuki, ciekawych odpowiedzi na pytanie, co kryje się w obrazach Pawła Wróbla, zapraszamy na spotkanie wokół twórczości Artysty. Paweł Wróbel to jeden z najbardziej rozpoznawanych śląskich artystów nieprofesjonalnych. Jego twórczość nawiązuje do świata, który na jego oczach zaczął zanikać, to pamiątki po Śląsku, które trudno  już dzisiaj znaleźć. Jego żywiołowe i niezwykle barwne scenki rodzajowe ukazują dzień powszedni i świąteczny mieszkańców górniczych osiedli. Bilety: 2 zł/os.

 

28 stycznia (sobota), godz. 15.00-20.00

Becekowy Pokój Gier

Pozycja obowiązkowa dla każdego zapalonego miłośnika gier planszowych, ale także dla tych, którzy chcą spędzić miło czas i poznać nowe osoby. Do uczestnictwa we wspólnej, integracyjnej zabawie zapraszamy każdego. Miejsce: Sala Ambasada, bilety: 5 zł.

29 stycznia (niedziela), godz. 17.00

Kinowa premiera retransmisji koncertu André Rieu w Dublinie „Dobry koncert na Nowy Rok”

Ubóstwiany przez miłośników muzyki i widzów kinowych całego świata Maestro zaprasza widzów tym razem do Dublina. „Nowy Rok i karnawał to specjalny czas. Wraz z rodziną i przyjaciółmi z nadzieją patrzymy na nadchodzący rok. Mam nadzieję, że nasz dubliński koncert tylko utrzyma Was, kochani widzowie kinowi, w optymistycznym nastroju. Zacznijmy rok 2023 pięknym walczykiem lub dwoma!” – tak zaprasza na wydarzenie sam Mistrz. Prowadzenie koncertu: Charlotte Hawkins. Napisy: polskie. Czas trwania: około 150 minut. Miejsce: sala ToTu, bilety: 30 zł.

30 stycznia (poniedziałek), godz. 17.30 oraz 20.15

Spektakl komediowo-kryminalny „Porwanie”

„Porwanie” Artura Barcisia to doceniana przez publiczność komedia kryminalna o bohaterze, który w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów. Gwiazdorska obsada, kryminalna intryga i zaskakujące zwroty akcji to tylko część z tego, co czeka na publiczność podczas tego komicznego spektaklu. Miejsce: sala ToTu, bilety: 110-140 zł.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń w Bytomskim Centrum Kultury można znaleźć na naszej stronie internetowej. Bilety wstępu dostępne bezpośrednio w kasie biletowej oraz w zakładce KUP BILET na stronie www.becek.pl.

W miarę możliwości prosimy o wspieranie naszych wydarzeń i udostępnianie informacji
w Państwa kanałach.

Zapraszamy na wydarzenia.

Źródło: becek.pl