STALOWA Charytatywna Aukcja

Strona główna » Polecamy Dodano: 2017-01-24

PLENERIADA to oryginalna, autorska idea właściciela Galerii STALOWA Krzysztofa Fabijańskiego i założyciela Fundacji Galerii STALOWA. Celem projektu jest chęć poznania młodych malarzy, wspierania ich działań oraz intergacji środowiska artystyczego.

 


„Dostrzegłem, że nie ma w zasadzie miejsca gdzie mogliby spotkać się studenci różnych uczelni artystycznych i wspólnie pracować. Kazimierska Pleneriada jest zatem próbą stworzenia dobrego miejsce, gdzie studenci malarstwa, pod okiem swoich profesorów oraz asystentów, mają możliwość na kreatywną i swobodną wypowiedź twórczą. Ważny jest dla nas rozwój młodych twórców, dlatego podczas Pleneriady organizujemy wykłady wielu uznanych profesorów i malarzy, którzy przekazują studentom swoje doświadczenie oraz wiedzę. Nazwa projektu „Pleneriada” nie jest przypadkowa. Łączy w sobie dwoistość pomysłu: z jednej strony studenci uczestniczą w plenerze i malują obrazy, z drugiej strony dochodzi pewien element rywalizacji pomiędzy nimi, ponieważ nagradzamy pieniężnie twórców najlepszych prac.” Krzysztof Fabijański

W tegorocznej już VI edycji PLENERIADY uczestniczyli studenci z pracowni prof. Krzysztofa Skarbka z ASP we Wrocławiu pod wodzą asystenta Piotra Saula, studenci z UA w Poznaniu pod kierunkiem prof. Andrzeja Pepłońskiego i asystentki Natalii Czarcińskiej oraz studenci UMK w Toruniu z prof. Janem Pręgowskim i Ireneuszem Kopaczem.

Uroczyste otwarcie wystawy, przedstawiającej efekty VI Kazimierskiej PLENERIADY, odbędzie się 31 stycznia 2017 roku o godz. 19.00, zaś o godz. 19.30 zapraszamy na młotkową STALOWĄ Charytatywną Aukcję Popleneriadową, której Organizatorem jest Fundacja Galerii STALOWA. Ceny wywłowcze wszystkich prac wynoszą 500 zł. Całkowity dochód z aukcji przeznaczony zostanie na rzecz „Fundacji Galerii STALOWA”, która aktywnie wspiera młodych adeptów sztuki w trakcie studiów, jak i po ukończeniu artystycznej edukacji.

Ekspozycja prac w siedzibie Galerii: 20 stycznia - 31 stycznia w godz. 12.00-19.00
Wernisaż wystawy: 31 stycznia, godz. 19.00
Aukcja młotkowa: 31 stycznia, godz. 19.30

 

Źródło: http://www.stalowa.art.pl/