Spotkanie z Manią Strzelecką w KBP

Strona główna » Aktualności Dodano: 2023-09-08

Spotkania z Manią Strzelecką

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania z Manią Strzelecką i jej wyjątkowymi książkami! Spotkania odbędą się w dniu 14 września 2023r.: w Oddziale dla Dzieci KBP /ul. Wojska Polskiego 41/ o godz. 9.00 i w Filii nr 4 KBP /ul. Krakowska 124/ o godz. 11.00

Maria Strzelecka jest doktorem sztuk plastycznych, malarką, ilustratorką, projektantką odzieży i plakatów, autorką filmów animowanych, aktorką.

Jej fascynacja Beskidem Niskim zaowocowała dwoma książkami dla dzieci: „Beskid bez kitu” i „Beskid bez kitu. Zima”. Pierwsza pozycja, która powstała w ramach pracy doktorskiej na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych otrzymała Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki dziecięcej 2019 roku oraz nagrodę graficzną w konkursie Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY. Autorka w swoim dorobku ma również książkę „Nikifor” wydaną w 2022 r.

Książki o Beskidzie to piękne literacko-plastycznie opowieści dla dzieci (i ich rodziców) o Łemkowszczyźnie obecnej i tej sprzed pół wieku, o jej tajemnicach, kulturze, magii i przyrodzie.

Spotkania odbywają się w ramach projektu „Miejsca i ludzie czyli życie w książkach zapisane” dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tymi spotkaniami Krośnieńska Biblioteka inauguruje realizację projektu, którego głównym celem jest promocja książek biograficznych oraz poezji i prozy inspirowanych miejscem pochodzenia lub zamieszkania jej twórców.

Źródło: kbp.krosno.pl