Spotkanie z Jędrzejem Majką "Podróże ze smakiem czyli jak przyprawy zmieniają świat”

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2023-01-23

Krośnieńska Biblioteka Publiczna i Krośnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na spotkanie z Jędrzejem Majką. Spotkanie rozpocznie się 13 lutego br. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Czytelni Gł. Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wojska Polskiego 41).

Jędrzej Majka jest  autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. O zmieniającym się świecie i podróżowaniu opowiada w programach telewizyjnych i radiowych oraz podczas spotkań. Jako ekspert podróżnik-kulinarny występuję w programie „Pytanie na Śniadanie”, a od października 2021 r. prowadzi program telewizyjny „Na tropie przypraw”.

Swoje podróżowanie jako sposób na życie rozpoczął przed laty, kiedy wpłynął statkiem do Bosforu. Od tego czasu jeździ, fotografuje, pisze i opowiada. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznacza na kolejne wyjazdy. Odwiedził ponad 70 krajów. Środki lokomocji i odwiedzone miejsca nie są dla niego najważniejsze, bo tak naprawdę liczą się tylko spotkani w drodze ludzie, ich życie i opowiedziane przez nich historie. Zasmakował życia w różnych temperaturach, od minus 40 stopni Celsjusza pod kołem polarnym w Republice Komi po plus 50 w Buszer nad Zatoką Perską…

O jego podróżach można przeczytać na stronie internetowej: www.jedrzejmajka.pl

Na spotkaniu w Krośnieńskiej Bibliotece opowie jak „przyprawy zmieniają świat”!

Która przyprawa jest najstarsza a która najdroższa? Dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem? Jak w ciągu wieków podrabiano przyprawy i co groziło za ten czyn? – to tylko niektóre pytania na które odpowie.

 

Po spotkaniu będzie można kupić książkę „Podróże ze smakiem” z autografem Autora!

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu „Biblioteka – miejsce spotkań twórczych!”  w programie BLISKO (2022-2023), dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1.

Źródło: kbp.krosno.pl