Spotkanie autorskie z J. Kuciel-Frydryszak w Bytomskim Centrum Kultury

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2023-12-07

Spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak w Bytomskim Centrum Kultury!
Zapraszamy 14 grudnia (czwartek) o godz. 17.30 na spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką książki „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”. Pozycja ta znajduje się obecnie na pierwszym miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się książek w Polsce.
O czym porozmawiamy?
O przeszłości, o życiu wiejskich kobiet na przestrzeni wieków.
Twórczyni w swojej najnowszej propozycji wraca do tematu wiejskich kobiet. Daje głos bohaterkom, aby mogły opowiedzieć o swoim życiu: codziennych przeciwnościach, lękach i marzeniach. Ta mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie.
Jak wspomina sama autorka, czytając „Chłopki”, można zdziwić się, jak realia w nich przedstawione, są zbliżone do tych utrwalonych przez Reymonta na początku XX wieku w jego noblowskiej powieści. 
Joanna Kuciel-Frydryszak to absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, dziennikarka, nominowana m.in. w plebiscycie lubimycztac.pl czy do nagrody historycznej „Polityki” 2019. W swoich książkach skupia się na losach kobiet i ich pozycji w społeczeństwie.
Spotkanie poprowadzi red. Ewa Niewiadomska, dziennikarka Radia Katowice.
 
Szczegóły oraz bilety dostępne na: https://www.becek.pl/program/category,7/page,1/event,2666,spotkanie_autorskie_joanna_kucielfrydryszak 
 
Źródło: becek.pl