Spotkania ze Sztuką Współczesną w Galerii Wieża Sztuki

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2021-03-19

Spotkania ze Sztuką Współczesną w Galerii Wieża Sztuki to wydarzenie z okazji wyjątkowej rocznicy. W 2021 mija 10 lat od czasu kiedy Galeria Wieża Sztuki otworzyła swoje drzwi zapraszając na pierwsze spotkanie ze sztuką.

Spotkania ze Sztuką Współczesną to cykl 5 wystaw cenionych polskich artystów z różnych dziedzin sztuki – malarstwa, ceramiki i rzeźby. Zaprezentujemy twórczość Zbigniewa Pieczyńskiego, Anny Luterackiej, Jana Wołka, Stanisława Wysockiego i Andrzeja Olczyka. Każda z wystaw otwarta będzie oficjalnym wernisażem w którym udział weźmie artysta. Spotkania ze Sztuką Współczesną to inicjatywa właściciela galerii, artysty rzeźbiarza i pasjonata sztuki Arkadiusza Latosa. Świętując jubileusz Wieży Sztuki pragniemy promować i przedstawiać odwiedzającym polską sztukę współczesną.

Galeria Wieża Sztuki jest wyjątkowym miejscem na mapie regionu oraz Polski. PRL-owska klatka schodowa, która prowadziła na przejście nad torami w pobliżu dworca PKP, została zamieniona w galerię sztuki. W ciągu 10 lat działalności zorganizowaliśmy pond 100 wystaw, swoje prace prezentowali u nas wybitni artyści z Polski i Świata min. Marcin Kołpanowicz, Karol Bąk, Paulina Góra.

Na pierwszą wystawę z cyklu Spotkania ze Sztuką Współczesną zapraszamy już 19 marca. Będziemy gościć malarza Zbigniewa Pieczyńskiego prezentując przepełnione słońcem pejzaże z artystycznych podróży na południe. Wernisaż o godzinie 19.00 Galeria Wieża Sztuki, pl. Niepodległości 1a, Kielce 25-014.