Spotkania z Anną Czerwińską-Rydel w KBP

Strona główna » Aktualności Dodano: 2023-09-19

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania z Anną Czerwińską-Rydel i bohaterami jej biograficznych opowieści! Spotkania odbędą się w dniu 25 września 2023r.: w Filii nr 4 KBP /ul. Krakowska 124/ o godz. 9.00 i w Oddziale dla Dzieci KBP /ul. Wojska Polskiego 41/ o godz. 11.00.

Anna Czerwińska-Rydel - muzyk, pedagog,  autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.
Autorka kilkudziesięciu książek. Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach, m.in.  "Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie" – 2010; "W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie" – 2011;  "Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku" – 2012; "Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim" - 2013; „Fotel czasu. Opowieść o Aleksandrze Fredrze” – 2013;  „Słońcem na papierze, opowieść o Kornelu Makuszyńskim” - 2014; „Zdobyć koronę, opowieść o Jerzym Kukuczce” – 2016; „Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu” – 2016; „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej - 2018”.

Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci (trzy opowieści biograficzne o J. Heweliuszu, G. Fahrenheicie i A. Schopenhauerze). Laureatka licznych nagród za swoją twórczość literacką.

 

Spotkania odbywają się w ramach projektu „Miejsca i ludzie czyli życie w książkach zapisane” dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Źródło: kbp.krosno.pl