Spotkaj się z muzyką na Mazowszu

Strona główna » Polecamy Dodano: 2024-06-14

Stowarzyszenie JAX wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego serdecznie zapraszają na cykl koncertów muzyki klasycznej „Spotkaj się z muzyką na Mazowszu”. Odbędą się one 23 i 30 czerwca 2024 roku w Sarnakach i Karczewie.
 
Po raz pierwszy koncerty z cyklu „Spotkaj się z muzyką” zyskują szerszą, wojewódzką formułę. Dotychczas wydarzenia pod tą nazwą odbywały się na terenie stolicy i zdobyły wierną rzeszę odbiorców. Wiodąca idea tego projektu pozostaje jednak niezmienna – towarzyszy jej przesłanie, że muzyka klasyczna może być atrakcyjna, zrozumiała i przyjemna w odbiorze dla wszystkich słuchaczy. Dlatego zabrzmią utwory powszechnie znane i lubiane, wyraziste miniatury oraz większe formy cykliczne w mistrzowskich interpretacjach. 
Podczas pierwszego koncertu wystąpi duet w składzie: Magdalena Maniewska (obój) i Zbigniew Gach (organy). Kolejne wydarzenie odbędzie się z udziałem Angeliki Rzewuskiej (sopran) i Mateusza Rzewuskiego (organy), a w koncercie finałowym usłyszymy Różę Lorenc (skrzypce) i Wiktora Brzuchacza (organy).
 
 
Podczas każdego z koncertów konferansjer opowie o wykonywanych dziełach, przybliży sylwetki kompozytorów oraz przedstawi ciekawostki dotyczące poszczególnych utworów. Dzięki temu odbiorcy poszerzą swoją wiedzę z zakresu sztuki muzycznej oraz lepiej zrozumieją warstwę dźwiękową wykonywanych utworów.
Koncerty wzbogacone będą o projekcję wizualną, dzięki której zgromadzona publiczność będzie mogła m.in. dokładniej obserwować grę artystów na dużym ekranie. Wydarzenia będą również transmitowane na kanale Stowarzyszenia JAX na portalu YouTube.
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Twórcą i organizatorem projektu jest Stowarzyszenie JAX.
Harmonogram koncertów:
23 czerwca 2024, godz. 12:15
Kościół pw. św. Stanisława BM, ul. Kościelna 2, Sarnaki
23 czerwca 2024, godz. 19:00
Kościół św. Wita, ul. ks. W. Żaboklickiego 12, Karczew
30 czerwca 2024, godz. 17:45
Kościół pw. św. Stanisława BM, ul. Kościelna 2, Sarnaki