Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach z bogatym programem wydarzeń

Strona główna » Imprezy Dodano: 2022-09-16

Rozchwytywany Dawid Podsiadło i hołd dla mistrza Beksińskiego. Jedyny występ Alter Bridge i pierwszy raz w Polsce koncertująca Beth Hart. Koncerty, spektakle teatralne, targi rzemiosła, rozrywka dla rodzin i siatkarskie emocje, a obok – kongresy, konferencje, imprezy branżowe. Kalendarium wydarzeń zaplanowanych na najbliższe miesiące w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku zapowiada pełną wrażeń jesień i zimę.

 

Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach od września do grudnia br. będą miejscami spotkań biznesu, sportowych emocji, wielkich widowisk scenicznych, występów gwiazd światowego formatu, sztuki przybliżanej odbiorcom w niecodziennym kontekście. Zarządca obiektów, PTWP Event Center, proponuje wyjątkowo bogaty program wydarzeń na sezon jesienno-zimowy, tak aby oba obiekty, po pandemicznym przestoju, znowu tętniły życiem i dawały wiele powodów do odwiedzin.

 

– Bardzo nas cieszy, że nadchodząca jesień i zima to w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym powrót do wielkich wydarzeń organizowanych ponownie w formule stacjonarnej. Dołożyliśmy starań, aby w naszej ofercie dla biznesu i tej związanej z czasem wolnym, znalazły się jakościowe imprezy o dużym prestiżu i randze. Z dumą mogę powiedzieć, że nam się to udało i że przed nami bardzo intensywny i ciekawy sezon – zapowiada Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

 

BIZNES – od tragów spawalnictwa po rekomendacje dla Szczytu Klimatycznego

 

Ważnym wydarzeniem dla biznesu będzie PRECOP 27 – konferencja w partnerstwie merytorycznym z Komisją Europejską, organizowana przez United Nations Global Compact Network Poland oraz Grupę PTWP, która poprzedzi i przygotuje wskazania oraz rekomendacje na Szczyt Klimatyczny COP 27 organizowany w listopadzie w Egipcie.

 

W MCK odbędą się także: Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, XXII Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii, XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Międzynarodowy Kongres Ginekologii Operacyjnej, Śląski Festiwal Nauki, 10. Festiwal SEO oraz VI edycja konferencji dotyczącej wód opadowych – Stormwater Poland.

 

Tegoroczna jesień to również debiut w MCK w Katowicach dwóch dużych imprez targowych –Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, wraz z towarzyszącymi im konferencjami Nowy Przemysł 4.0 oraz Tech and Job, a także Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING.

 

Targowa jesień minie także pod znakiem Śląskich Targów Nieruchomości & Budowy Domu, Targów Rzeczy Wyjątkowych – Jedyne w Swoim Rodzaju #3, Targów Ślubnych, Festiwalu Hair & Beauty oraz Targów SWEX – streetwear EXPO. W Spodku z kolei zaplanowano Międzynarodową Giełdę Terrarystyczno-Akwarystyczną oraz Giełdę Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości GeoExpo.

 

KULTURA – będzie rockowo, symfonicznie, multimedialnie i komediowo

 

Mocnym punktem jesiennego programu staną się wydarzenia muzyczne – Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe gościć będą gwiazdy sceny światowej i polskiej.

 

MCK znajdzie się na trasie „POSTProdukcja Tour”, podczas której Dawid Podsiadło zaprezentuje materiał z najnowszej płyty, oraz na trasie „METROPOLIS… wojen nie będzie” Darii Zawiałow. Na scenie MCK wystąpią jesienią również legendarne zespoły z zagranicy. Na jedynym koncercie w Polsce będzie można usłyszeć Alter Bridge, wróci także zespół Helloween. Późna jesień to koncerty Uriah Heep,  Powerwolf oraz występ formacji In Flames.

Ciekawą propozycją będzie multimedialne widowisko Symphonica, z muzyką rockowych zespołów i występem gości specjalnych, m.in. Michała Szpaka. Również na scenie MCK odbędzie się finałowy koncert jubileuszowej trasy koncertowej Lady Pank.

Wielki świąteczny finał to specjalny Koncert Gwiazdkowy słynnego londyńskiego chóru London Community Gospel z gościnnym udziałem polskich solistów: Ewy Bem i Andrzeja Piasecznego.

 

Jeszcze bardziej różnorodne muzyczne gusta zaspokoi Spodek, który będzie areną muzycznych wydarzeń zaplanowanych w wielu różnych formułach.

Obok jesiennych koncertów Porcupine Tree, Behemoth i Arch Enemy, oraz zespołu KULT, w grudniu w Polsce, właśnie w Katowicach, po raz pierwszy zagra Beth Hart.

Halę Spodka, jak co roku, rozkołyszą także bluesowe dźwięki 40. już edycji Rava Blues Festival z Macy Gray jako główną gwiazdą wydarzenia. W ramach jesiennej trasy koncertowej zawita do Katowic 5. Wodecki Twist – najbardziej znane i lubiane utwory artysty wykonają artyści polskiej sceny muzycznej. Publiczność wielu pokoleń spotka się także na koncercie jednego z najpopularniejszych muzycznych duetów lat 80. – Rominy Power i jej męża Al Bano.

Do legendarnej hali wróci także Mayday Poland, jedna  z największych i najbardziej prestiżowych imprez muzyki elektronicznej w Polsce.

Na miłośników twórczości Zbigniewa Beksińskiego czeka wyjątkowy, połączony z  wystawą koncert Świat Mistrza Beksińskiego. W Spodku zaplanowano także koncert Dżem Symfonicznie, z udziałem orkiestry Le Quattro Stagioni, Galę Muzyki Filmowej w towarzystwie Filharmonii Śląskiej i artystów: Natalii Nykiel, Krystiana Ochmana i Marty Król, czy widowisko The Legend of Rock Symphonic z  muzykami Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej oraz Krzysztofem Cugowskim, Piotrem Cugowskim i Kasią Kowalską.

 

Obok wydarzeń muzycznych, w katowickich obiektach nie zabraknie także przedstawień teatralnych i widowisk.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym zaplanowano dwie cieszące się ogromną popularnością komedie: „Dobry wieczór kawalerski, czyli na drugą nóżkę” oraz „KUMULACJA, czyli pieniądze to nie wszystko”. W Spodku zostały także ostatnie miejsca na „Please, Stand-up!” – multimedialne show z  udziałem najlepszych polskich komików. Gospodarzem będzie Łukasz Lotek Lodkowski, a gościem specjalnym aktor Janusz Chabior.

Najmłodsi zaproszeni zostaną na spektakl Psi Patrol Live „Wielki Wyścig”.

 

 

SPORT – mistrzostwa siatkówki, sztuki tatuażu i gier planszowych

 

Spodek nie byłby Spodkiem bez rozgrywek sportowych. 10-11 września br. to tu rozegrają się półfinałowe i finałowe mecze w ramach Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022.  Decyzją Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), która w marcu odebrała Rosji prawa do organizacji tego prestiżowego turnieju, gospodarzami tegorocznych mistrzostw świata zostały Polska i Słowenia. W październiku czeka nas mecz piłki ręcznej polskiej reprezentacji z Włochami (eliminacje do Mistrzostw Europy). Będzie to doskonały wstęp do kolejnych sportowych emocji, bowiem od koniec roku będą trwały intensywne przygotowania do kolejnej imprezy o światowym formacie – Mistrzostw Świata Piłki Ręcznej Mężczyzn. Spodek od 11 stycznia 2023 r. ugości aż 21 z 61 spotkań turnieju, które odbędą się w naszym kraju. Bilety już w sprzedaży. Spodek także kolejny raz będzie gościł w grudniu najlepszych szachistów z Europy, którzy będą rywalizować w szachach szybkich i błyskawicznych.

 

Imprezy nie typowo sportowe, ale w sportowym duchu, z rywalizacją o tytuły mistrzowskie, to Tattoo Championship Poland (eliminacje w regionie śląskim) w MCK – pierwsze w Polsce mistrzostwa w sztuce tatuażu oraz 5. Festiwal „Planszówki w Spodku”, połączony z turniejem gier RPG.

 

– Warto przypomnieć też, że sportowa infrastruktura Spodka jest dostępna dla mieszkańców nie tylko podczas wielkich wydarzeń, ale również na co dzień. Przez cały rok można korzystać z sali gimnastycznej i basenu, a już jesienią startujemy z kolejnym sezonem na lodowisku – podsumowuje Marcin Stolarz.

 

Od kiedy Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zarządza spółka PTWP Event Center (maj 2016 r.), w każdym z obiektów odbyło się ponad 1000 wydarzeń, w sumie z udziałem ponad 1,3 mln osób.

###

 

Informacje o Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) to nowoczesny, oddany do użytku w 2015 roku, obiekt łączący funkcje: kongresową, konferencyjną, wystawienniczą, targową i widowiskową.

MCK, z charakterystycznym dachem pokrytym trawą i tworzącym zieloną dolinę – popularne miejsce spotkań mieszkańców regionu – przeznaczony jest dla 15 tys. użytkowników. Posiada halę wielofunkcyjną o powierzchni 8,1 tys. metrów kwadratowych, salę audytoryjną dla 600 osób, trzy sale balowe oraz 26 sal konferencyjnych na 38 tys. metrów kwadratowych.

 

Zapraszamy do odwiedzenia:

www.mckkatowice.pl

www.facebook.com/mckkatowice

www.instagram.com/mckkatowice/

 

Informacje o Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek

Spodek to obiekt z bogatą historią wydarzeń rozrywkowych, sportowych i wystawienniczych. Oddany do użytku w 1971 roku, wpisał się na stałe w krajobraz Katowic i stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon architektury w Polsce. Od 45 lat gości wielkie wydarzenia, koncerty, imprezy sportowe i wystawiennicze. Trybuny Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek mieszczą 11 tys. osób, kompleks zawiera m.in. lodowisko, basen, salę gimnastyczną oraz hotel.

 

Spodek, wraz z sąsiadującym Międzynarodowym Centrum Kongresowym, stanowi jedną z największych aren spotkań kongresowo-wystawienniczych i widowiskowo-sportowych w kraju.

 

Zapraszamy do odwiedzenia:

www.spodekkatowice.pl

www.facebook.com/halaspodek

www.instagram.com/spodekkatowice

 

Informacje o PTWP Event Center

PTWP Event Center to zarządzająca Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i Halą Widowiskowo-Sportową Spodek spółka z Grupy PTWP.

Źródło: imagopr.pl