Słowiańskie brzmienia i spirytualna aura artystki SABINY

Strona główna » Aktualności Dodano: 2021-10-06

Słowiańskie brzmienia i spirytualna aura artystki SABINY, połączone z najlepszymi, światowymi trendami muzyki klubowej autorstwa Matveya Emersona. Posłuchajcie wyjątkowego remixu piosenki „Bluemental”.

Artystka niezależna, zawodowa aktorka, finalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej, kompozytorka i wizjonerka, śmiało wkracza na polski rynek muzyczny. Obok twórczości SABINY nie można przejść obojętnie. Swoim pierwszym singlem „Bluemental”, zapowiadającym jej drugi solowy album, łączy się w jedność z Matką Naturą. Jej piosenka niesie przesłanie szacunku dla przyrody i więzi z nią. To artystyczny wyraz powrotu do korzeni, o których tak często zapominamy. Opowiadając o cyklu życia, narodzinach, odejściach i drodze duszy, SABINA przenosi nas w świat głębokich doznań.

„Piosenka powstała na pustej polanie na Podlasiu,. Tam napisałam Bluemental w głębokim połączeniu z naturą. Nie ukrywam, że odejście dwóch członków mojej rodziny skłoniło mnie ponownie do głębokiej refleksji nad życiem i jego całym cyklem. Blue to niebieski, mental to psychika i duchowość- czyli Bleumental. Niebieska psychika. Z drugiej strony blumen to kwiaty, zawiązujące do doliny kwiatów w myśli przewodniej piosenki i do maków- jako przenośni NAS- ludzi. To niezwykłe połączenie ludzi z naturą, z tym co nas tworzy, z naszymi korzeniami“ – tak o swoim utworze mówi SABINA.

To unikalna twórczość na naszym, polskim rynku muzycznym i nie tylko. Nie dziwi więc fakt, że światowej sławy producent muzyczny, Matvey, dostrzegł niesamowity potencjał drzemiący w kompozycji polskiej wokalistki SABINY. Stworzony przez niego Remix Bluemental, nadał utworowi zupełnie nowego charakteru. Tu delikatna materia słowiańskich brzmień, w doskonałych proporcjach miesza się z nowoczesnym klubowym beatem. Propozycja energetyczna i ze wszech miar pozytywna, wręcz uzależniająca.

Jak SABINA zareagowała na propozycję tej współpracy? „Jest to mój pierwszy remix w karierze. Z wielką otwartością i zaufaniem podeszłam do propozycji muzycznej Matveya. Ucieszyło mnie, że zachował słowiański klimat utworu, dokładając przy tym chociażby taki instrument, jak skrzypce, których w naszej kompozycji nie było :) Myślę, że wielu słuchaczy muzyki klubowej zaprosi ten utwór do swoich playlist, a fani wersji oryginalnej z ciekawością odnajdą piosenkę na nowo.”