Rozpoczynają się XI Koncerty Adwentowe

Strona główna » Imprezy Dodano: 2021-11-26

W dwie niedziele adwentu do zadumy i refleksji zaprosi Słuchaczy muzyka wykonywana podczas koncertów kameralnych w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. Wystąpią muzycy zaproszeni z różnych zakątków Polski.

W najbliższą niedzielę usłyszymy duet: Magdalenę Maniewską (obój) i Zbigniewa Gacha (organy), którzy wykonają utwory takich kompozytorów, jak: J.S. Bach, A. Piazzola czy improwizacje na tematy pieśni adwentowych Z. Gacha.

Magdalena Maniewska - oboistka. Absolwentka studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem), mistrzowskich studiów podyplomowych w klasie prof. Jerzego Kotyczki w Akademii Muzycznej w Krakowie, doktor sztuki. Uczestniczka wielu kursów prowadzonych przez polskich i zagranicznych profesorów. Założycielka zespołu kameralnego O’Bows Quartet. Sypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka województwa pomorskiego oraz prezydenta Gdańska.
Od listopada 2015 r. pracuje na stanowisku I oboistki – solistki Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Zbigniew Gach – z wynikiem bardzo dobrym ukończył studia na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz studia w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej. Jako solista i kameralista występował m.in. w Niemczech, Czechach oraz we Włoszech. Nakładem wydawnictwa Ars Sonora w 2017 roku ukazała się pierwsza płyta artysty Gach plays Bach.  Od stycznia 2018 roku pracuje na stanowisku dyrektora Centrum Kultury Gminy Słupsk oraz sprawuje kierownictwo artystyczne Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Ustce oraz w Bytowie na Kaszubach. Jest laureatem stypendium artystycznego Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Słupska.

Program wydarzeń:
28.11.2021, niedziela, godz. 19:30
czas: ok. 60 min


Magdalena Maniewska – obój

 


Zbigniew Gach – organy19.12.2021, niedziela, godz. 19:30
czas: ok. 60 min

Martyna Klupś-Radny – flet
Maciej Bator – organy

Program: J.S. Bach, J. Rutter, pieśni adwentowe

Na oba koncerty obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania tutaj: http://koncerty.fundacjadobrejmuzyki.pl

Koncerty swoją 11-letnią tradycją wpisały się na stałe w Świdnicką Kolędę i przyciągają Melomanów nie tylko z regionu, ale też dalszych miejscowości.

Więcej na: https://fundacjadobrejmuzyki.pl/aktualnosci/xi-koncerty-adwentowe-program-na-zime/
Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/4ll7JIIku

Organizator: Fundacja Dobrej Muzyki
Współorganizator: Parafia pw. św. Józefa w Świdnicy
Mecenasi: Przyjaciele Dobrej Muzyki (Regularni Darczyńcy Fundacji) i Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Koncerty dofinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Świdnicy w ramach projektu „VI Symfoniczne Organy Schlaga”.

 

Źródło: fundacjadobrejmuzyki.pl