RED BULL MUSIC PRESENTS: QUEBONAFIDE ON TOUR

Strona główna » Imprezy Dodano: 2018-06-01

foto:Wojciech Koziara

TRASA RED BULL MUSIC PRESENTS: QUEBONAFIDE ON TOUR STARTUJE JUŻ ZA TYDZIEŃ

Za tydzień rozpocznie się długo wyczekiwana trasa koncertowa Red Bull Music Presents: Quebonafide On Tour. Muzyczny autobus odwiedzi w tym roku aż 8 miast, które wygrały wyścig o koncert rapera w internetowym głosowaniu. Koncerty odbędą się w Radomiu, Tarnowie, Częstochowie, Sosnowcu, Piotrkowie Trybunalskim, Bydgoszczy, Słupsku, Szczecinie. Pierwszy z nich już 4 czerwca!

Red Bull Music Presents to trasa koncertowa, której przebieg wyznaczają fani artysty. Przez dwa tygodnie oddawali oni głosy na miasta, w których mają odbyć się koncerty. W tym roku muzyczny autobus gości na swoim dachu jednego z najbardziej utalentowanych raperów młodego pokolenia, czyli Quebonafide.

Quebonafide to pseudonim sceniczny Kuby Grabowskiego, który szturmem wdarł się do polskiej sceny rapowej. Pochodzący z Ciechanowa raper zdobył serca fanów dzięki autentyczności zawartej w zwrotkach odnoszących się do współczesnych realiów oraz niesztampowemu podejściu do produkcji utworów. Jego pierwszy, wydany w 2015 roku, album „Ezoteryka” w krótkim czasie zdobył status platynowej, zaś drugi zatytułowany „Egzotyka” ten tytuł uzyskał już w przedsprzedaży. Utwory pochodzące właśnie z tego krążka artysta zaprezentuje podczas trasy Red Bull Music Presents: Quebonafide On Tour.

foto:Wojciech Koziara

Ogromny sukces „Egzotyki” przyniosła jego bezprecedensowa koncepcja. Krążek powstał w czasie podróży Quebonafide po świecie, w takcie której raper odwiedził, m.in. Afrykę, Azję czy Amerykę Północną, a każdy z 14 utworów inspirowany jest innym miejscem na Ziemi. Quebonafide zaprosił do współpracy przy albumie pochodzących z różnych środowisk muzycznych najważniejszych producentów, a wszystkie utwory wraz z teledyskami do nich, opisują historie krajów, które odwiedził. W maju zeszłego roku odbyła się premiera wideoklipu do utworu „Bumerang”.

Pierwszy z cyklu darmowych koncertów Red Bull Music Presents: Quebonafide On Tour odbędzie się 4 czerwca w Radomiu, następnie autobus zatrzyma się w Tarnowie, Częstochowie, Sosnowcu, Piotrkowie Trybunalskim, Bydgoszczy, Słupsku, Szczecinie. Wydarzenia odbywają się na otwartych przestrzeniach, a wstęp na nie jest bezpłatny.

Koncerty rozpoczynają się o godzinie 20.30. Otwarcie bram następuje o godzinie 19.00. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej szczegółów na temat trasy znaleźć można na stronie www.redbullmusic.pl/quebonafide

 

Red Bull Music Presents: Quebonafide On Tour

04.06 - Radom
Plac Corazziego, ul. Żeromskiego
Wydarzenie na Facebooku

05.06 – Tarnów
Rynek
Wydarzenie na Facebooku

06.06 - Częstochowa
Plac Biegańskiego
Wydarzenie na Facebooku

11.06 - Sosnowiec
Park Sielecki, ul. 3 Maja
Wydarzenie na Facebooku

12.06 - Piotrków Trybunalski
Boisko Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, wejście od ul. Belzackiej.
Wydarzenie na Facebooku

18.06 - Bydgoszcz
Wyspa Młyńska, ul. Mennica
Wydarzenie na Facebooku

19.06 - Słupsk
Plac Zwycięstwa
Wydarzenie na Facebooku

20.06 – Szczecin
Łasztownia, ul. T.A. Wendy
Wydarzenie na Facebooku

#RedBullMusic
#QuebonafideOnTour