Prestiżowe wyróżnienie dla Splat!FilmFest

Strona główna » Aktualności Dodano: 2022-03-30

Splat!FilmFest został uznany przez popularny amerykański magazyn Dread Central, jednym z najlepszych horrorowych festiwali na świecie. Listę wyróżnionych festiwali wyłoniła grupa ekspertów z międzynarodowej branży filmowej, w tym m.in. Rob Jabbaz reżyser filmu "The Sadness", czy Peter Van Steemburg z XYZ Films. Zwrócono m.in. uwagę na wzrost festiwalu, który szybko stał się ważnym wydarzeniem na arenie międzynarodowej. Wśród docenionych festiwali znalazły się: Arrow Video Frightfest (Wielka Brytania), Fantasia International Film Festival (Kanada), Fantastic Fest (USA), Imagine Film Festival (Holandia), MOTELX – Lisbon International Horror Film Festival (Portugalia), Sitges International Fantastic Film Festival (Hiszpania), Bucheon International Fantastic Film Festival (Korea Południowa) i inne znakomite festiwale.

To już kolejne wyróżnienie tego kalibru dla Splat!FilmFest. W 2020 roku festiwal znalazł się na liście "25 najlepszych festiwali kina gatunkowego na świecie" amerykańskiego magazynu filmowego "Movie Maker Magazine" ("25 Bloody Best Genre Fest of 2020"). Atmosferę i program Splat! FilmFest (określony jako "super well- curated") doceniła grupa ekspertów, w której znaleźli się zagraniczni reżyserzy, aktorzy, dystrybutorzy i dziennikarze filmowi. Inne docenione wtedy festiwale to m.in Fantastic Fest, Sitges International Fantastic Film Festival czy sekcja Midnight Madness na Toronto International Film Festival.

 

Jesteśmy bardzo dumni z tych wyróżnień i dziękujemy widzom, twórcom, dystrybutorom, agentom sprzedaży, producentom i wszystkim, którzy razem z nami zapracowali na ten sukces.

Przypominamy, że w tym roku 8. Splat!FilmFest odbywa się w okresie Halloween, czyli w dn. 26-30 października w Warszawie (Kinoteka) i Wrocławiu (Kino Nowe Horyzonty) oraz online w dn. 3-13 listopada.

Natomiast do 31 lipca trwa nabór filmów na festiwal. Regulamin i więcej informacji na temat naboru można znaleźć na naszej stronie www.splatfilmfest.com oraz na portalu FilmFreeway.

Źródło: splatfilmfest.com