Premiera albumu DEL-M - laureata konkursu Czwórki

Strona główna » Aktualności Dodano: 2024-05-10

Zapraszamy na premierę albumu Del-M, laureata konkursu Radiowej Czwórki -,, Wydaj płytę z Będzie głośno!” już 10 maja!

„Dzieci we mgle” to pierwszy rapowy album w katalogu Agencji Muzycznej Polskiego Radia, czyli opowieść o życiu dwudziestoparolatka w wielkim mieście i popis muzycznej wyobraźni.

Kiedyś byłaby to ekstrawagancja, a może i dowód, że ktoś zaniedbał swoich obowiązków. Dziś - gdy rapujący artyści i artystki współtworzą główny nurt muzyki zwanej rozrywkową - to oczywista oczywistość, ów ktoś trzyma rękę na pulsie, a publikacja „Dzieci we mgle” jest główną nagrodą w konkursie zorganizowanym przez samo Polskie Radio - a konkretnie Radiową Czwórkę, na której antenie od kilku lat emitowana jest audycja „Wydaj płytę z Będzie głośno!”, przyjazne forum przyszłych gwiazd. 

Marcin Jankowski, występujący pod pseudonimem Del-M, ma niespełna 24 lata, pochodzi z Warszawy (choć - jak sam twierdzi - jako artysta urodził się w Łodzi). Tworzy teksty, rapuje i komponuje.

„Mój debiutancki album to opowieść o zderzeniu z dorosłością i szukaniu siebie we współczesnym świecie. To opowieść o tym, jak niedojrzałość spotyka się z szarą rzeczywistością w wymiarze emocjonalny, zawodowym i finansowym... - mówi Del-M. - Teksty na tej płycie są nieraz gorzkie, nieraz z przymrużeniem oka, ale zawsze od serca.”

Muzyczni bohaterowie Marcina to giganci soulu, funku i jazzu.  Oczywiście, także współczesnego, amerykańskiego rapu: Kendrick Lamar, Tyler the Creator czy BROCKHAMPTON. Producentem albumu jest Bartosz „Szogun” Pietrzak, legenda polskiego środowiska hip-hopowego.  Del-M mówi o nim tak:„Idealny we współpracy. Stawia wyzwania, a każda jego produkcja jest oryginalna i dopracowana w szczegółach. Jest bardzo otwarty na wszystkie pomysły, a na płycie można usłyszeć naprawdę ciekawe eksperymenty, które w swoich szaleństwach nie straciły przebojowości."

Publikacja „Dzieci we mgle” na wszystkich platformach streamingowych i promocyjny koncert w studiu i na antenie Radiowej Czwórki to główna nagroda w szóstej edycji konkursu „Będzie głośno!”.  Za najlepszą muzykę i teksty Del-M został wyróżniony także przez partnera konkursu - Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

 

Koncertowych wersji piosenek z albumu posłuchacie także wkrótce w wykonaniu Del-M Live Bandu, który oprócz lidera tworzą Jan Załęski (gitara), Tomasz Maniak (perkusja), Dominik „Jamal” Róg (bas) i Grzegorz Tomkowski (instrumenty klawiszowe). Koncert, będzie można obejrzeć na stronie Czwórki, naFacebooku i kanale Youtubie już 17 maja. 

Źródło: polskieradio.pl