Potencjał rozwoju sektora gier wideo w Krakowie i Małopolsce Kraków Culture Lab

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2022-05-09

Rynek gier wideo, dynamika jego rozwoju, sukcesy polskich twórców i nowe możliwości, jakie ten sektor daje miastu – to tylko niektóre wątki kolejnego spotkania z cyklu Kraków Culture Lab. Rozmowę będzie można zobaczyć od 6 maja od godz. 19.00 na platformie PLAY KRAKÓW.
 
Kraków Culture Lab jest przestrzenią rozmów o szeroko rozumianej kulturze miejskiej. Regularne spotkania mają pomóc w znalezieniu odpowiedzi na najbardziej istotne wyzwania pojawiające się w różnych obszarach kultury, wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dyskusja o planowaniu i wdrażaniu projektów kulturalnych oraz o właściwym zarządzaniu całokształtem podejmowanych w związku z tym działań.
 
Najbliższa rozmowa będzie poświęcona niezwykle dynamicznie rozwijającemu się rynkowi gier. Porozmawiamy przede wszystkim o tym, jakie potencjały kryją się w tej branży, jaki wpływ wywiera ona na markę i pozycję miasta, jakie są jej szczególne uwarunkowania w zestawieniu z innymi branżami. Omówimy jej najważniejsze wyróżniki i najsłabsze punkty, a także czynniki ograniczające jej możliwości w Krakowie. Przytoczymy przykłady ciekawych współzależności z innymi branżami oraz określimy priorytety, trendy oraz rekomendacje zarówno dla naszego miasta, jak i współpracy międzynarodowej.
 
Bohaterami spotkania będą: Joanna Kucharska – specjalistka od gier komputerowych, nowych mediów, kultur fanowskich i narracji transmedialnych, writerka gier, wykładowczyni; Radosław Ratusznik – współtwórca Ghostrunner, najlepszej polskiej gry komputerowej roku 2020 w konkursie Digital Dragons; Katarzyna Wysocka – reprezentująca Miasto Kraków dyrektorka Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji; Krzysztof Krzysztofiak – dyrektor działu parku technologicznego w Krakowskim Parku Technologicznym organizującym branżową konferencję Digital Dragons. Rozmowę moderować będzie Łukasz Cioch.
 
Źródło: kbf.krakow.pl