Po raz pierwszy w Polsce "KLIMT - The Immersive Exhibition”

Strona główna » Imprezy Dodano: 2024-03-06

Po raz pierwszy w Polsce „KLIMT – The Immersive Exhibition” – niepowtarzalna ekspozycja, która przenosi twórczość Gustava Klimta do nowej, immersyjnej formy. Po triumfach w Toronto, Nowym Jorku, Miami, Dublinie, Wiedniu, Mediolanie, Paryżu i Londynie, ekspozycja zawita do warszawskiego SOHO ART CENTER, przy ul. Mińskiej 63. To połączenie mistrzowskiej sztuki z najnowocześniejszą technologią, tworzące niezapomniane doświadczenie. Monumentalne obrazy Gustava Klimta ożyją na całej przestrzeni wystawienniczej.
 
Immersyjna, 360-stopniowa podróż przeniesie odwiedzających w świat dzieł Gustava Klimta, które tworzył przez całe swoje życie. Zaprezentowanych zostanie około 300 prac artysty. Zwiedzający nie tylko zobaczą przepiękne obrazy Klimta, ale także zgłębią jego życiorys i całokształt jego prac jako malarza i dekoratora. Niepowtarzalny spektakl przeniesie widzów w fascynujący świat złotych odcieni i intensywnych kolorów. Sztuka, technologia oraz także muzyka stanowią integralną część tego wyjątkowego doświadczenia, przedstawiając pełnię barw dzieł Klimta i czyniąc je bardziej namacalnymi niż kiedykolwiek wcześniej.
 

 
Dla jeszcze doskonalszego doświadczenia twórczości Gustava Klimta, wystawa oferuje dla wszystkich zwiedzających przestrzeń wirtualnej rzeczywistości (VR). W tej wyjątkowej strefie entuzjaści sztuki mają możliwość delektowania się najbardziej ikonicznymi dziełami mistrza. To niepowtarzalne doświadczenie pozwala zwiedzającym przenieść się w złotą erę twórczości artysty, umożliwiając dosłowne wejście w pełne przepychu bogate kompozycje.
 
Gustav Klimt, urodzony latem 1862 roku w Wiedniu, okazał się niekwestionowanym gigantem sztuki epoki nowoczesnej. Jego fascynacja secesją, którą uznawał za pionierską w dziejach sztuki, oraz rola lidera przełomu sprawiły, że stał się niezaprzeczalnie jednym z najważniejszych artystów swojego czasu. Klimt był twórcą nie tylko malarskich arcydzieł, ale również wybitnych alegorii, aktów, pejzaży i intrygujących rysunków, czyniąc go wszechstronnym artystą. Jego życie, rozgrywające się w cieniu niższych warstw społeczeństwa monarchii Habsburgów, stworzyło fascynującą legendę, a złote obrazy, pejzaże i rysunki przyczyniły się do utrwalenia jego niekwestionowanego miejsca w historii sztuki.
 
Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i technologii do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu przez historię życia i twórczości jednego z największych geniuszy minionych dwóch wieków. "KLIMT – The Immersive Exhibition" w Warszawie zapowiada się być niezapomnianym artystycznym doświadczeniem, gdzie sztuka spotyka się z innowacyjną technologią, tworząc niepowtarzalne połączenie przeszłości i teraźniejszości. 
 
Ewa Król
PR & PROMOTION MANAGER
kom. +48 510 026 437
e-mail: pr@wystawaklimt.pl
 
Źródło: wystawaklimt.pl