PŁYŃ - Koncert/spektakl w Warszawie

Strona główna » Imprezy Dodano: 2017-02-13

„Płyń” – eksperyment sceniczny Romy Gąsiorowskiej z tekstami Piotra Roguckiego

 

Piotr Rogucki, Pia Patrum, Wojtek Urbański, Agata Kulesza, Tomasz Schuchardt, Matylda Damięcka – to tylko część nazwisk jakie zebrała Roma Gąsiorowska przy produkcji „Płyń” – spektaklu, teledysku i koncercie w jednym. Godzinne wydarzenie sceniczne zabiera nas w świat adaptacji tekstu Piotra Roguckiego pt.: „J.P. Śliwy”. Na scenie mieszają się różne środki wyrazu, scenografia staje się laboratorium dla ruchu i świetlnych projekcji, tekst ożywa dzięki dodatkowym środkom wyrazu, a wszystko nawiązuje do aktualnych nam tematów znanych m.in. z mediów społecznościowych. „Płyń” to również kolażowe spojrzenie na kondycję współczesnego człowieka, który żyje w rozdrobnionym środowisku postmodernistycznym.

Piotr Rogucki uważa, że miejsce dźwięku w tym scenicznym eksperymencie można określić jako pewnego rodzaju dynamiczny i rytmiczny kręgosłup całego wydarzenia, który nadaje wewnętrznego rytmu i spójności całości. Według niego muzyka to jedyny element do końca przewidywalny w całym wydarzeniu. Otwarta Scena zrealizowała ostatnio kilka nagrań z Piotrem Roguckim, które bazują na tekstach wykorzystanych do stworzenia spektaklu „Płyń”. Ukazuje to, że muzyka może zaistnieć w wielu formach i kontekstach.

Pierwsze publiczne wydarzenia z „Płyń” odbędą się w dniach 26 i 27 lutego w warszawskim klubie Stodoła. „Płyń” to pierwsza produkcja W-arte! – platformy artystyczno-biznesowej, której założycielką jest Roma Gąsiorowska.

 

Bilety:

https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/piotr-rogucki-jp-sliwa/

 

Źródło: Chaos Management Group, est.1999
office: Warsaw 00-341, Radna Str.11/31
phone: +48 602 675 514
http://www.chaos.com.pl