Perła Tańca dla Krzysztofa Pastora

Strona główna » Aktualności Dodano: 2023-05-23

Dyrektor Polskiego Baletu Narodowego został uhonorowany PERŁĄ TAŃCA, dorocznym wyróżnieniem Fundacji na rzecz Sztuki Tańca. Po sobotnim przedstawieniu tryptyku „Beethoven i szkoła holenderska” nagrodę wręczyła mu założycielka i prezeska Fundacji, była pierwsza solistka naszego baletu, pani Bożena Kociołkowska. 

Krzysztof Pastor otrzymał z tej okazji statuetkę-miniaturę rzeźby „W hołdzie polskim artystom baletu” oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez marszałka województwa mazowieckiego, którą laureat zdecydował się publicznie przekazać na rzecz funduszu Przyjaciół Polskiego Baletu Narodowego
.

Nagroda ustanowiona została w 2019 roku przez Fundację na rzecz Sztuki Tańca (FST) i od tego czasu przyznawana jest co roku wybitnym twórcom i przedstawicielom sztuki tańca, zasłużonym dla polskiego dziedzictwa kulturowego oraz promotorom tańca w Polsce i poza jej granicami. Rzeźba „W hołdzie polskim artystom baletu” została wzniesiona przez FST wg projektu Zbigniewa Stanucha i odsłonięta 8 października 2016 roku przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

 

Źródło: teatrwielki.pl