Otwarcie wystawy XXI Salonu Sztuki POLART 2019

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2019-06-07

XXI Salon Sztuki POLART 2019 w Muzeum w Wieliczce

 

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Stowarzyszenie Twórcze POLART zapraszają na otwarcie wystawy XXI Salonu Sztuki POLART 2019 w sobotę 8 czerwca 2019 r. w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Stowarzyszenie Twórcze POLART świętuje w bieżącym roku 30-lecie swego istnienia. Obchody jubileuszu zapowiadają się niezwykle ciekawie – przede wszystkim przygotowano XXI Salon Sztuki POLART we współpracy z Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. W ramach obchodów wspomnianego wydarzenia miał miejsce w Zamku Królewskim w Niepołomicach 28 kwietnia 2019 r. VII Międzynarodowy Festiwal - Związki Pomiędzy Kulturą Południa a Północy-Schubert– Chopin-Grieg pt. Wzajemne inspiracje i rezonans w malarstwie i literaturze. Zostały tam także otwarte wystawy malarstwa: Andrzeja Borowskiego, Renaty Bonczar, Adriana Poloczka, którym  towarzyszyły koncerty.

Główna ekspozycja XXI SALONU POLART zostanie  otwarta 8 czerwca 2019 r., godz. 19.00 w zabytkowych wnętrzach Zamku Żupnego. Uroczystość uatrakcyjni recital fortepianowy Izabeli Jutrzenki-Trzebiatowskiej (godz. 18.00).

Natomiast finisaż XXI Salonu przewidziany jest na 7 września (godz. 19.00). Będzie mu towarzyszył koncert na altówkę i fortepian w wykonaniu Bogusławy Hubisz-Sielskiej i Mariusza Sielskiego (godz. 18.00).

Udział w XXI Salonie zgłosiło  23 autorów realizujących się w malarstwie, rzeźbie, tkaninie i fotografii. W katalogu przygotowanym na tę ekspozycję  przedstawiono  niezwykłe osobowości  o bogatym, wieloletnim dorobku i osiągnięciach. Zawiera on  informacje o autorach i wystawianych dziełach wieloletnich członków Stowarzyszenia Twórczego POLART.