Osobiście o Moniuszce - Rozmowa z Olgą Pasiecznik

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2019-10-15

Osobiście o Moniuszce – cykl spotkań z twórcami

Rozmowa z Olgą Pasiecznik

Prowadzenie: Agata KwiecińskaDo Saloniku Moniuszkowskiego powraca po wakacyjnej przerwie cykl spotkań „Osobiście o Moniuszce”. Tym razem zapraszamy na rozmowę z Olgą Pasiecznik. Znakomitą odtwórczynią ról w operach Monteverdiego czy Händla występującą na wielu europejskich scenach, ale też wytrawną kameralistką układającą programy swoich recitali z wielką pieczołowitością.

 

Z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki śpiewaczka zaprezentuje w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej wybór pieśni autora „Strasznego Dworu”, ale zestawi je z twórczością pieśniową twórcy ukraińskiej opery narodowej – Mykoły Łysenki. Zaśpiewa więc utwory niezwykle ważnych kompozytorów dla jej dwóch ojczyzn – Polski i Ukrainy.

 

Program recitalu będzie świetnym pretekstem do tego, by z Olgą Pasiecznik porozmawiać o tym, co oznacza tożsamość narodowa w muzyce. Zastanowimy się także nad fenomenem Stanisława Moniuszki i jego twórczości. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie jak promować kompozytorów nieznanych szerokiej europejskiej publiczności i czemu ich twórczości taka promocja naprawdę jest potrzebna. Będzie też szansa, by zadać Oldze Pasiecznik pytanie osobiście.

 

 

Zapraszamy do Saloniku Moniuszkowskiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w piątek 18 października o 18.00. Wstęp wolny.

 
 

 

Teatr Wielki – Opera Narodowa
Bilety - kup jednym kliknięciem na:
www.butik.teatrwielki.pl