Nowość od SP Records - utwór "Polska na supeł" zespołu ECHA

Strona główna » Multimedia Dodano: 2019-01-30

Echa brzmią... To „Polska na supeł”!

 

Przepis na indie-popowy hit? Wyrazista melodia, chwytliwe słowa, muzycy obdarzeni niezwykłą wyobraźnią i wrażliwością. Taki właśnie jest utwór „Polska na supeł” zespołu Echa, który miał swoją premierę w SP Records.

 

Polska na supeł" jest subtelną kompozycją, w której nie brakuje mocniejszego uderzenia. Tekst autorstwa Arkadiusza Tydy jest manifestem o miłości - miłości nie tylko do Polski, ale też w skomplikowanych relacjach damsko-męskich.
Słowom towarzyszy muzyka utrzymana w klimacie indie pop - dynamiczna, melodyjna, oparta na wyrazistym rytmie i brzmieniu gitar.

 

Kawałkowi towarzyszy teledysk wg scenariusza Sławka Pietrzaka, zrealizowany przez Kubę Jędrzejewskiego i Bartka Jankowskiego z ekipy 7pixels w egzotycznym anturażu.

Zespół ECHA istnieje od 2010 roku, wówczas jeszcze pod nazwą BEZSENSU. Grupa zdobyła liczne nagrody - m. in. w konkursie "Scena Machiny", "Letni Hit Machiny", a także w plebiscytach portali internetowych.
Ich dwa poprzednie albumy, "Co tam myślisz" i "Wszyscy i nie tylko wszystko" zebrały pozytywne recenzje na łamach gazet i portali muzycznych, a zespół był gościem m. in. OFFensywy Piotra Stelmacha. Utwory z tych albumów gościły m. in. na antenie Trójki, Eski Rock.
ECHA występowały na Open'er Festival, Slot Art Festival, Jarocin Festival, Hejfest, Warsaw Orlen Maraton, grali również liczne koncerty klubowe. Supportowali także koncerty takich grup jak Myslovitz, Happysad, Kult, Perfect oraz Meli Koteluk.


W roku 2019 ukaże się ich trzeci album, po raz pierwszy w SP Records.