Nowa edycja Warszawskiej Mapy Sztuki w Przestrzeni Publicznej

Strona główna » Aktualności Dodano: 2021-10-21

Wydarzeniem Street Art Doping 2021 będzie także nowe wydanie Warszawskiej Mapy Sztuki w Przestrzeni Publicznej.
- Po sukcesie mapy z 2016 roku, która była pierwszą próbą podsumowania tematu sztuki w przestrzeni publicznej Warszawy, postanowiliśmy znów spojrzeć na miasto i sprawdzić, co się w tej sferze zmieniło. Sztuka w przestrzeni publicznej, chociaż dana nam jest wszystkim, to nie na zawsze, często niespodziewanie znika wraz z budynkiem, remontem kamienicy, rozwojem miasta – mówi Przemek Dziubłowski z Fundacji Do Dzieła!

Warszawska Mapa Sztuki w Przestrzeni Publicznej umożliwi odkrywanie metropolii murali, vlepek, instalacji, interwencji, rzeźb i innych działań. Na mapie ujęto ponad 150 obiektów.

 - Praca nad mapą po warszawskiej sztuce była dla mnie osobistym przypomnieniem, jak wzbogacające są powolne obchody miasta, wyłapywanie nieoczywistości i natrafianie na twórcze gesty i interwencje. Byłoby wspaniale, gdyby to klasycznie analogowe narzędzie właśnie do tego ośmieliło – mówi Ola Litorowicz z Fundacji Puszka, która odpowiada za redakcję mapy.

 

Z kolei jej oprawę graficzną zajął się Henryk Kwiatek z Kwiaciarni Grafiki. Premiera mapy odbędzie się w Centrum Praskim Koneser, 23 października o godz. 18.00.

Źródło: futurapr.com